Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Délegyháza IX.-kavics védnevű bánya

Délegyháza IX.-kavics védnevű bánya 2014 febr. 11 19:41 #1331

  • blackjack
  • blackjack profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 9
  • Karma: 2
Tisztelt Kulcsár László!

Remélem az önkormányzati választáskor az emberek fontolóra veszik, hogy meddig tűrik még ennek a "hatalomnak" a minket érintő intézkedéseit.
Csak remélni tudom, hogy egy olyan vezetője lesz a falunak akit nem érint meg a korrupció szele, és nem csak diplomával, hanem emberséggel is fog rendelkezni.

Tisztelettel

Deli Mária
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 11 19:42 Írta: blackjack.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza IX.-kavics védnevű bánya 2014 febr. 11 18:36 #1330

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Olvasgatom a települési honlapot..
S megrökönyödve veszem tudomásul, hogy a helyi lakosok mindenkori érdekeit magasról ejtő hivatali rábólintások után újabb , közel 43 Ha mértékű termőföld tűnik el végleg Délegyháza közigazgatási területéről..
Újabb 43 Ha ,melyen soha a büdös életben nem terem ezután semmiféle termény. nem nő semmiféle fa. lesz helyette újabb több tucat hektárnyi meddő és 5-7 m mély vízfelület

Aztán jön a rekultiváció melynek során " Jóléti tó és vízi élőhely kerül kialakításra"

Íme egy anno ugyan ilyen engedélyeket kapó bánya rekultivációjának bizonyítéka
Nézzük csak...



100_7196.jpg


100_7201.jpg


100_7205_2014-02-11.jpg



100_7207.jpg


100_7209.jpg


100_7214.jpg


Olvasom továbbá az engedélyben, hogy
A vízkivétel vízjogi engedélyköteles tevékenység...

Gondolom az itt látható évek óta zajló vízkivétel is engedéllyel bír, míg minket lakosokat fúrt kútjainkért büntet és adóztat az érdekeinkért ügyködő társaság..



Rekultivci24.jpg










Olvasom...
A területi földhivatal kitétel nélkül hozzájárult
A Helyi önkormányzat kitétel nélkül hozzájárult..

Miféle önkormányzat az, ahol immár negyed évszázada semmiféle , a település mindenkori lakóinak érdekeit szem előtt tartó, érdemi döntése nem született meg a Délegyháza közigazgatási területén belül történő környezetrombolás és kifosztás ellen?

Miféle helyi közösség az, ahol ennyi ideje nem merült fel az igény a lakosság részéről, hogy most már elég?

Számolgattam...

42,8804 Ha az 428804 nm
Éves kitermelés az 200 000 köbméter kb 320 000 tonna/év
Várható működés az előre láthatóan 15 év..
Várható teljes kitermelés ez alapján 3 000 000 köbméter.. kb 4 800 000 tonna..
Tonnánként 2000 ft os áron számolva 9 600 000 000 ft...
Kilenc milliárd hatszáz millió ft!!!!

Amiből településünk és annak lakói a kellemetlenségen túl egy kanyi fillér hasznot nem lát, nem látnak, nem látunk.

Béláim!
Nem zavar benneteket, hogy a jövőtöket lopják el a talpatok alól?

15 év alatt csak innen majd tíz milliárd forint!!!
Ilyen vagy ehhez hasonló bánya.. közel 20 garázdálkodott, garázdálkodik Délegyházán..

Számoljatok utána, mit vesztettetek.
Ha már nagyjaitok nem számolnak.

Kaptam már az évek alatt " jó tanácsot" ,idézem
"Nem kellene neked a bányákkal ennyit foglalkoznod, Lacikám"

Kaptam én már kioktatást ezen a fórumon is, hogy idézem..
" Nem okoskodni kell Kulcsár úr!, ha kell én, akár a dozer elé is fekszem..."
Írta egy a közösségért mindenre, legalábbis többre képes tisztelt fórumozótársunk.

Na de Béláim!
Rólatok szól a történet, illetve gyerekeitek jövőjéről... itt, Délegyházán.
Ti ennyire elégedettek vagytok, szerintetek ez így rendjén van, ami itt és ahogy zajlik ha csak a kavicsbányászatot nézzük?

Ismétlem... csak innen ebből azt egy bányatelekből majd 10 000 000 000 ft.- nyi közvagyon tűnik el véglegesen. szőrén szálán és ez csak becsült összeg... méghozzá elég alulbecsült.
S mindez úgy, hogy ott az mezőgazdasági termelésre soha az életben nem lesz alkalmas terület.


Bár képességeim csupán két, három szó beütésére adnak lehetőséget az internetes böngészőbe mégis úgy vélem ami és ahogy Délegyházán zajlott, zajlik az felháborító és siralmas.
Fizetitek, fizetjük az egyre magasabb helyi adókat ingünkért, gatyánkért, lassan lélegzetünkért is, mi közben az eltűnt 100 milliárdokból!!!
Igen százmilliárdokból Délegyházának egy fikarcnyi haszna sem származott az eltelt negyedszázad alatt..
Miközben közös érdekeink képviselésére választott előljáróink soha, semmit nem tettek annak érdekében, hogy ez az iszonyatos környezetrombolással járó kifosztás megszűnjön.
Mi több kötöttek olyan szerződéseket, ami településünk és lakóinak totális kifosztását tették lehetővé.

Szóval ma éppen ezt gondoltam Délegyházával kapcsolatban..

Kulcsár László



"Délegyházán az önkormányzat én vagyok......"

Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 11 19:02 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.075 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.