Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Közbiztonság Délegyházán

Közbiztonság Délegyházán 2014 febr. 19 13:50 #1337

  • Snoopenz
  • Snoopenz profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 0
Sziasztok!

Szintén támogatom! A bicajlopó emberek kiszűrésében elég sokat segítene...
Ahogy ideköltöztem egy éve Pestről, gondoltam de jó végre nem kell izgulnom napközben a bicajom miatt, erre az első nap mikor kimentem vele az állomásra lába kelt szegénynek...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Közbiztonság Délegyházán 2014 febr. 18 16:23 #1336

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Én 100%-ig támogatom a térfigyelő rendszer kiépítését.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Közbiztonság Délegyházán 2014 febr. 17 18:31 #1335

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Látom a kutyát sem érdekli a téma..
Se pro, sem pedig kontra..

Az imént ütötte meg a fülemet egy híradás, amiben arról esett szó, hogy egy Gic nevű településen egy férfi az utcán verte össze a nevelt lányát..
Mindennapos hír az eféle, sajnos...
Igazából ami érdekes a történetben, hogy a térfigyelő kamerarendszer felvételei alapján vizsgálják az esetet..
no gondoltam utána nézek hol van egyáltalán ez a Gic nevű település, mert én legalábbis nem hallottam róla eddig...

Gic Veszprém megyében a pápai járásban található kisközség.. mely 1968 Ha területen fekszik.
Lakóinak száma 370 fő :ohmy:
Lakások száma 145 db

Se kavicsbányák, se túristaparadicsomi státusz se "öregváros" ,se "kertváros", se főállású polgármester de térfigyelő kamerarendszer az igen!
Gicen a 370 főt számláló kistelepülésen térfigyelő kamerarendszer működik.

Itt nálunk, Délegyházán a három hete megkérdezett települési önkormányzati képviselő még csak válaszra sem méltatja, első sorban a település lakosságát, másodsorban engem, az érdeklődni, kérdezni merészelőt, térfigyelő kamera rendszer ügyben..
Holott nem én ígértem délegyháza lakóinak ,annak megvalósítását..

Délegyházán a forgalomcsökkentő technikai megoldások fontosabbak, mint a térfigyelő kamerarendszer..
Holott annak megléte esetén ki lehetne szűrni a notórius közlekedési szabálysértőket... is!

De hát mit okoskodom én itt már megint nem igaz...
A fene a jó dolgomat, hogy van időm a híradásokat hallgatni ,nézni..
Ad abszurdum cirkuszi előadásokat megszégyenítő nyilvános testületi ülésekre járni.
Mit kell nekem beleütni az orromat "Délegyháza" nagyjainak dolgába..
Délegyházán minden rendben van... ugyebár.

Kulcsár László




"Délegyházán az önkormányzat én vagyok...."
Ismeretlen szerző...
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Közbiztonság Délegyházán 2014 jan. 27 16:32 #1306

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Az utóbbi napok, hetek történései késztettek arra, hogy figyelemfelhívásképpen létrehozzam e topikot..

Régen érlelődik bennem a dolog ám az aktuális helyzet most szólásra késztet..


Egy pár hete jártam Pusztazámoron.. tiszta , rendezett, kultúrált kistelepülés ahol a bűnözés szinte ismeretlen. köszönhető az egész települést behálózó térfigyelőkamerarendszernek.
Ezt nem én találtam ki.. ott élő emberektől hallottam, ők büszkélkedtek vele.
Mi közben ez egy magára valamit is adó településen elsőszámú teendőnek minősül a bűnözés megfékezését elérendő, addig hozzánk Délegyházára az ilyen településekről kiszorult, kiszorított bűnözői bandák járnak garázdálkodni.

Emlékszem anno a 2008 tavaszán, nyarán a rózsaszín választási ígéretek között hangzot el településünk térfigyelő kamererendszerének kiépítése..

Eltelik lassan négy év.. a konkrét megvalósulásról nem tudni semmit.

Szubjektív magánvéleményem továbbá, hogy a településünkön működő (működő?) polgárőr egyesület tevékenysége.. legalábbis erre felénk, az Árpád utca környékén. az utóbbi néhány évben nem , illetve egyre kevéssé érzékelhető..
Anno az előző vezetés regnálása alatt nem múlt el este, hogy legalább egyszer, néha akár napi több alkalommal ne cirkált volna erre a polgárőrség terepjárója..
De mint írtam ez csupán az én szubjektív véleményem..

Ami biztos. s ebben a naponta, emberekkel, lakótársaimmal folytatott beszélgetéseim megerősítenek.. Délegyházán a közbiztonság lassan minősíthetetlen..

Autófeltörések, nagy értékű lakásbetörések, magánlaksértések, besurranó tolvajok, nagyértékű fatolvajlások, kutyamérgezések, trükkös tolvajok ( utóbbi sajnos üzletünkben is dokumentáltan megtörtént) éjszakai "gyorsulási versenyek" sorolhatnám tovább mindazon történéseket, melyek hozzájárulnak mindenhez csak éppen a nyugodt , nagy biztonságérzet melletti falusi élethez nem.
Igaz mit várunk ott ,ahol egy település főutcáján 2013 december elején tönkrement közvilágítási lámpa kicserélésére szerény 4 hét.. szügségeltetik... mi közben a méla paraszt térfigyelő kamerarendszerről álmodik..

Kérdezem tehát.

Első sorban Görbe Istvánt, településünk Önkormányzati képviselőjét.

Mikor várhatjuk az általa is megígért települési térfigyelő kamerarendszer működésbe lépését?
Mikor várhatjuk , várhatják ( a valóban rászoruló) külterületeken élő magányos idős emberek , a nekik megígért távriasztó rendszer működésbe lépését.

Utóbbival kapcsolatban előre is leszögezem.. amennyiben megtörténik érdeklődéssel figyelem majd kik fogják megkapni...

Egy idős, magányosan élő, aranyos, dolgos ( sosem panaszkodó, segélyért sosem járó) néni vajon eszébe jut e majd a kegyes döntéshozóknak.


Persze lehet itt fanyalogni.. tisztelt Délegyháziak..

Végülis van itt e honlapon 103 regisztrált fórumfelhasználó van itt ,rengeteg Délegyháza közéletében roppant aktív szerepet felvállaló prominens személyiség..
Lehet kérem fanyalogni.

Már megint mit akar az, kinek a település közösségi életében semmiféle felvállalt szerepe nincs..?
Lehet fanyalogni azon, hogy aki nem önkéntes polgárőr, az miért, mi jogon meri kritizálni a polgárőrök tevékenységét..?
Lehet fanyalogni persze, a kocsmákban, az ilyen, olyan összejöveteleken
Lehet rózsaszínű ködbe burkolódzva támolyogni Délegyháza közéletében..

Mindaddig amíg nem egy éppen fanyalgó délegyházi polgár autóját törik fel, nem egy délegyházi fanyalgó polgár lakását rabolják ki, nem egy délegyházi fanyalgó polgár kutyáit mérgezik meg..
Urambocsá nem egy délegyházi fanyalgó ember autójának kerekeit hasítják fel..

Tisztelt Görbe István önkormányzati képviselő úr!
Kérdezem tehát önt, mikor várható Délegyházán az ön által is megígért települési térfigyelő rendszer és a külterületeken, magányosan élő idős emberek távriasztó rendszerének megvalósulása?

Tisztelettel: Kulcsár László


"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 27 17:05 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.092 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.