Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Délegyháza VI.-os tó horgászata

Délegyháza VI.-os tó horgászata 2014 jan. 02 20:12 #1255

• Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Pusztai Gábor!

Az Ön által felvetett kérdéskörrel - szakemberek bevonásával - haladéktalanul foglalkozunk. Bízom abban, hogy a jövőre nézve olyan megoldásra jutunk, amely minden sportszerű horgász megelégedésére szolgál. E reményemet különösen a hatékony és eredményes őrzés, valamint a renitensek szankcionálására értem.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 02 21:32 Írta: Rieblantal.

Délegyháza VI.-os tó horgászata 2013 dec. 30 22:05 #1254

• kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Ugyan ez a helyzet a IV. tónál is. Az itt alakult Három madár a Négyes tónál egyesület egyes tagjai az egész nyár folyamán lógatja a botját a srégről. Más nem veheti igénybe a stég adta lehetőséget, mert zavarja a horgászót. Persze ha valaki más szeretne hasonló tevékenységet folytatni, azt nagypofával elzavarják, hogy nincsen hozzá joga. Másnak lehet? A halállományt is is fosztogatják!!!

Délegyháza VI.-os tó horgászata 2013 dec. 30 19:46 #1253

• Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

A Magyar Közlöny 2013.12.30-i 220. számában megjelent a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet (csatolom), mely a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény végrehajtási rendelete. A rendelet 2014.01.01-jén lép hatályba.

A rendelet 15. §-a szerint, nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen tilos a halászat, valamint őshonos halfajok bármilyen halász- vagy horgászeszközzel, illetve -módszerrel történő kifogása, kivéve az engedélyezett halmentés eseteit. Nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen horgászni csak állami horgászjegy birtokában, a hal megfogása és visszaengedése céljából, a horgászatra vonatkozó jogszabályok betartásával lehet.

Értelmezésem szerint - amennyiben a VI-os tó megfelel a fenti kritériumnak - a tavon 2014.01.01-jétől horgászni kizárólag állami horgászjegy birtokában lehet, oly módon, hogy a horgászatra vonatkozó jogszabályok szerint szabályosan kifogott halat vissza kell engedni! Halat elvinni nem lehet!

A fentiek alapján kérem szíves tájékoztatását az alábbiakról:

1. Délegyháza VI. tó a fenti rendelkezések ismeretében "nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületnek" minősül-e?

Amennyiben igen, úgy véleményem szerint véget vethetünk a VI. tó halállományát érintő, évek óta tartó szabad rablásnak.

Mi itt lakók naponta szembesülünk azzal, hogy boldog-boldogtalan számolatlanul viszi el a kifogott halat, darabszámtól, mérettől függetlenül.

Kérem szíves tájékoztatását az ügyben, amennyiben a jogszabályi előírás alkalmazható a VI-os tóra, úgy javasolom, hogy helyezzünk ki figyelemfelhívó táblákat (ebben az érintett lakók is biztosan partnerek lesznek), valamint a polgárőrség bevonásával akadályozzuk meg ennek a nagyszerű víznek a teljes lerablását.

Tisztelettel:

Pusztai Gábor