Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Délegyháza környezetvédelmi politikája

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 05 18:21 #1262

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Még egy apróság. Én ott voltam a nyárfák ültetésénél, sőt aktívan részt is vettem benne. Kulcsár úrra nem emlékszem, hogy ott lett volna. Csak a teljesség kedvéért.

Kulcsár Úr! Bővebb információért forduljon bátran Molnár István pályagondnokhoz, vagy Kocsis József úrhoz, aki a fák kivágását végezte. Egyeztettem mindkettőjükkel, s megígérték, megkeresésük esetén alapos információval szolgálnak minden részletkérdésben.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 05 18:12 #1261

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Mi volt ott előbb a fehérnyárfa csoport vagy a műfüves focipálya?
Hány éve is állt ott a fehérnyárfa csoport?
Hány éve is lett átadva a műfüves pálya?
Azt ,hogy ki engedélyezte én eddig is tudtam... talán a többi fórumozó nem.
Most már tisztábban látnak.. ez ügyben is.. mi és ,miképpen zajlik Délegyházán.
Természetesen újfent inkorrekt a lényeget megkerülő választ kaptunk..
Egyedül arra a kérdésre, hogy ki rendelte el a fák elpusztítását.
Ki, milyen szakmai, biztonsági, feltételekkel.. közműegyeztetés alapján és mennyiért végezte a fák "szakszerű" elpusztítását?
Mint azt az általam bemásolt képek is bizonyítják?
Szükséges lett volna e valamilyen hatóság megkeresése a tájértéket képező fák kipusztítása előtt és ha igen az megtörtént e?


"Ezen kívül a gyökerek a játékteret sértve néhol benyúltak egész az öt és feles vonaláig, így rendkívül balesetveszélyesek is voltak. Minderre tekintettel a kivágást én magam engedélyeztem."

Ezért kellett csak a törzsüktől és a lombjuktól megszabadítani a fákat?

Egyébként ha itt tartunk észrevettem én a Rákóczi úton két ízben elvégzett "fásítási program " eredményét.. Hogyne vettem volna észre.. azt hiszem tavaly tettem is fel vele kapcsolatban kérdéseket..
Hasonlóan flegma, pökhendi és kioktató választ kaptam, kaptunk akkor is..

Az ilyen válaszok engem sem nem nyugtatnak meg.. sem nem csigáznak fel..
Ilyen válaszokat kaptam én már eleget.

Végül ,mint már annyiszor megfogalmaztam... bár a válaszoló sorozatosan azt tételezi fel, mégis én nem a saját kíváncsiságomat kielégítendően fogalmazok itt meg egyetlen mondatot sem.

Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 05 18:14 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 05 17:50 #1260

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Az ún. fehérnyárfák által kibocsátott pelyhek tönkretehették volna a műfüves focipályát és egyébként is használhatatlanná teszik szinte az egész sporttelepet ősszel, amikor lombhullás van. Ezen kívül a gyökerek a játékteret sértve néhol benyúltak egész az öt és feles vonaláig, így rendkívül balesetveszélyesek is voltak. Minderre tekintettel a kivágást én magam engedélyeztem.

Érdekes módon azt nem vette észre a Tisztelt Fórumozó, hogy községünkben összességében száznál is több fát ültettünk (Határ út mindkét oldala, Dunavarsány – Délegyháza közötti út, Bányász sor vége és még sorolhatnám). Örömmel közölhetem, hogy tervezzük még az ELMŰ vezeték miatt kivágott akácos helyére újabb fasor telepítését, de már olyan helyre, ahol nincs vezeték.

Remélem ez a válasz megnyugtatta a környezetért aggódó Fórumozót
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 05 14:59 #1259

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Elérkezett 2014 és településünk környezetvédelmi stratégiája immár végképp kicsúcsosodott..


100_7290.jpg


100_7289.jpg
















Létezik egy internetes oldal, ahol országunk ,úgynevezett tájértékei vannak nyilvántartva..

Ott mazsolázgattam s mit találok... ?
A települési Dr, Riebl Antal Aréna helyén a tájértéktár egy szép fehérnyárfa csoportot jelöl...

Mint azt az általam bemásolt kép igazolja.. amit bár ki ellenőrizhet.

tajertektar.hu/hu/


52c9676a2f7cc61f7e00002e.jpeg










Egyébként bár ki ellenőrizheti azt a TÉKA internetes oldalon.. Délegyháza beütésével.

Jelenleg Délegyháza település közigazgatási területén a következő tájértékek vannak nyilvántartva:
Csóka Tanya: Külterületi pince
Kereszt- feszület
Gémeskút
Délegyháza település:Szent István szobor
Kossuth Lajos u 21 lakóház
Kossuth Lajos u 26 lakóház
Piróth Kastély

Szabadság Téren:Református Templom
Római Katolikus Templom
Kopjafa és emlékmű, kőoszlopok
Tujafasor
Juharfa sor
Fehérnyárfa csoport
(Az a bizonyos)
Temető
Sárossy család keresztje

Galla tanyán: Két db gémeskút a jelzett helyeken

Alsódélegyházán: 400 éves Vadkörtefa
Két db gémeskút a jelzett helyen
Külterületi pince
Feketefenyők

Petőfi és Rákóczi utca sarkán.. ( valószínűleg tévesen) 400 éves vadkörtefa.



Nem tudni vajon mit szólna ehhez a Környezetvédelmi szaktárca..
Mit szólna ehhez a közép Dunavölgyi környezetvédelmi hatóság?
Mit szólna ehhez az erdőgazdaság?
Mit szólna ehhez a Levegő Munkacsoport?

Vajon kik, mikor és milyen engedély birtokában irtották ki az országos védelem alatt álló fehérnyárfákat?



A képek és a tények magukért beszélnek...
Felmerül bennem az egyébként közérdekű adatnak tekinthető kérdés, miszerint a tájérték ként nyilvántartott fehérnyárfa csoport kivágására mikor és ki adott engedélyt..?
Nem utolsó sorban ki végezte el a helyi tájérték ként feltüntetett fehér nyárfa csoport vágását?

Béláim!!
Meddig alszotok még?

Kulcsár László
Mellékletek:
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 05 17:26 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2013 dec. 02 18:20 #1239

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Délegyházán kiteljesedett a példaértékű környezetvédelmi politika.
Melynek holmi kerítés nem szabhat határt.. mi több a környezetvédelem nálunk lerombolja a kerítést.. ha útjába mer állni..
A környezet védelme mindenek előtt..


100_7277.JPG


100_7274.JPG













"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Találjátok ki, ki mondta.. :ohmy:
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 dec. 02 18:43 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2013 nov. 05 17:20 #1223

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Hurrá!

Településünk "környezetvédelmi politikáját" felülvizsgálta egy a Globalista, cionista világuralmi terveket szövőgető banda alsó fertályát csókolgató csürhe.

Éljen!
Most már a havi rendszerességgel elénk tornyosuló, kifizetésre váró csekkek szív és lélekfacsaró látványát feledve fátyolos szemmel, elérzékenyülten gondolhatunk arra... bár munkahely Délegyházán effektíve nincs... bár közbiztonság Délegyházán effektíve nincs, bár köztiztaság ( Európai értelemben ) Délegyházán nincs...
De sebaj ,íme van oklevél , mely tanúsítja a nagy semmit...


Na de visszatérve településünk, immár oklevéllel jutalmazott környezetvédelmi politikájára..
Délegyházán első a környezet védelme.. melyet messziről lehet hallani..
Nálunk a környezet védelem muzsikája nem más, mint a láncfűrészek duruzsolása településszerte...

Előző hozászólásomban sérelmeztem a településünk büszkeségének , idegenforgalmi látványosságának számító , a köznyelv szerint Riebl Antal arénának nevezett labdarúgó stadion délkeleti végében, településünk környezetvédelmi politikáját megsínylő négy, hatalmas nyárfa pusztulását..

A történet folytatódik.........
Nem csoda.. hiszen településünk. Riebl Antal arénájának északnyugati végén is .. volt négy hatalmas több évtizedet megélt nyárfa...



Jelen pillanatban még egy áll..
A többi talán úton van valamely papírgyárba, hogy cellulóztartalmát a környezetvédelem oltárán áldozva éppen településünknek megadatott oklevél alapanyagául szolgáljon..


Igaz a minap egy érintett mesélte, állította, hogy 30 000 ft ért kínáltak neki eladásra.. a mindannyiunk , délegyházi lakosok tulajdonát képező fából



Hát igen... a fáknak csupán árnyéka volt a mienk, az is múltidőben...
Az ára másé lesz... az egyéb haszonról ne is beszéljünk..

Itt tart most ez a település oklevél igazolja immár , Délegyháza mintatelepülés..

Folyik a kegyesen juttatott közmunkával , "ingyenfával" , "ingyensörrel", "ingyenlecsóval", "ingyenhalászlével" folytatott szavazatvásárlás..
Ne keserítsen el senkit az a tény, hogy manapság legalábbis az átlagpolgárnak mindenért.. lassan a levegővételért is fizetnie kell..
Elkeseredésre semmi ok..

Van elfogadott környezetvédelmi politikánk, melyet ráadásul egy híres vagy inkább hírhedt globalista csoport érdekeit szolgáló társaság oklevéllel jutalmazott..
Semmi ok az elkeseredésre..
Gondoljunk arra, hogy igaz, már harmada sem létezik a valamikori délegyházi zöldterületnek..
Mindazonáltal Délegyháza a szaharai Tobrukhoz vagy El Alameinhez.. esetleg az Egyiptomi Gízához vagy az Izraeli Negev sivataghoz képest burjánzó zöldparadicsom...

Ezt anno egy kis kócos izraelita találóan fejezte ki.. jelesül: "Minden relatív"
Vígadjuk hát.. Délegyháziak.

Délegyházán minden rendben van..


Kulcsár László
Mellékletek:
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 nov. 05 18:09 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2013 okt. 21 22:33 #1209

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tavaly tavasszal... állt négy hatalmas 30-35 m magas, közel fél évszázados nyárfa a települési Dr. Riebl Antal aréna délkeleti oldalán.. várva a tavaszi kikeletet..
Délegyházán senki és semmi nem nőhet magasabbra Generál Makszimuszotok imázsánál.. ezért a négy ,fél évszázadot megélt nyárfa derékban úgy 12-15 méter magasan meg lettek csonkítva..

Emlékeim szerint akkor aggályomat fejeztem ki ,a legalábbis szerintem aljas környezet károsító eljárással kapcsolatban..
Akkor csak felháborodással vegyes értetlenség volt bennem...

De eltelt egy év..
S lőn.. megszületett délegyháza település környezetvédelmi politikája s vele együtt a megoldás is..
Délegyháza földjét ne szipolyozza négy ,holmi a település stadionjának öntözővízét , gondosan nyírt gyepszőnyegének a gyökerükre hányt , ott nagy kupacokban korhadó humuszát,alantas ,ingyenélő módon.. a fotoszintézishez felhasználó nyomorék fatorzó..
Most , településünk újonnan megszületett, deklarált környezetvédelmi politikájának életbelépése meghozta az egyetlen és üdvözítő megoldást az ügyben...
A mellékelt képek tanúbizonysággal szolgálnak..


kepfeltoltes.hu/131021/100_7258_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_7258_2013-10-21.JPG



kepfeltoltes.hu/131021/100_7261_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_7262_2013-10-21.JPG




A tavaly oly nagy dírrel- rúrral megvalósított mountain bike pálya is gazdagabb lett.. közepén egy óriási kupac, haszontalan fatorzómaradvánnyal...

kepfeltoltes.hu/131021/100_7263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_7263.JPG


kepfeltoltes.hu/131021/100_7260_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_7260.JPG




















Gratulálok..

Kulcsár László
Mellékletek:
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 21 23:10 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.278 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.