Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Délegyháza környezetvédelmi politikája

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 febr. 22 22:46 #1342

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Riebl úr!
Bár megfogadtam , önnel én polémiákba bocsátkozni nem vagyok hajlandó
De kivételesen és utoljára lenne önnek néhány hozzáfűzni valóm.
Csak mert az ön stílusa is hagy némi kivánni valót maga után...
Legalábbis véleményem szerint..

Ön is jelleméhez hűen szép árnyaltan, az egyenességet mindenkor mellőzve fogalmaz.választott szakmájának retorikájával operálva.
Van benne gyakorlata .ezt el kell ismernem.
A stílus maga az ember.. szól a mondás.. ugyebár.
Nem vagyunk és nem is lehetünk egyformák..
Miképpen ön nyilvánvalóan nem szeretne olyan lenni mint mondjuk én.. ,megygyugtatom. nekem sincs affinitásom az ön személyiségi jegyeit viselni.
Nem kellene abban a tévhitben élnie, hogy csak egy ügyvédnek, csak egy polgármesternek, csak egy diplomát "szerzett" embernek lehet mindenben, mindenkor igaza.


Bevallom önnek, életemben sokszor gondoltam utólag, hogy hibáztam .. sőt.
Tapasztaltam is ,hogy hibáztam.. de sosem egy egész település kárára..
Szóval hasznos tud lenni, ha az ön szavaival élve valakinek " semmiféle közéleti szerepe nincs"



Riebl úr!
Sajátságos és álságos között van némi különbség..
A sajátságos, az furcsa, egyedi, az álságos pedig hamis, félrevezető, megtévesztő...
Igaz ez a tisztelet kimutatására is..
Ön néhány esetben már kinyilatkoztatta felém táplált "tiszteletének" valódi jelét.. felesleges erőlködnie.. régen el sem várom...
Jómagam álságos a leg kevéssé sem szeretnék lenni, semmiképpen, nem célom ön felé álságos módon a tisztelet bármi féle jelét mutatni.
Ezért inkább élek a jövőben is e sajátságos, mára már oly ritka mód gyakorlásával.

Azon felül felhívnám figyelmét, semmiféle kérést meg nem fogalmaztam.. ma legalábbis nem...

Hangosan gondolkodtam egy települési honlap fórum rovatában ez való igaz..
Tettem mindezt a település lakóinak címezve.

Újfent felhívnám figyelmét, szokás szerint nem rólam lenne szó... bár ön ma is személyiségem szociálpszichológiai boncolgatásával tölti e honlapon oly drága idejét.igaz újabban már nem moderál és nem tilt ki véglegesen..Bár szíve szerint igazi demokratához híven nyilván azt tenné..

Elhiszem és megértem, hogy kellemetlen önnek, hogy veszem a fáradtságot és bátorságot, hogy őszintén, megítélésem szerint egyenesen, nyíltan leírom amit és ahogy gondolok.. lakóhelyemről..
Szokatlan ez.. én elhiszem.. és tudom.
Őszintén megvallom nekem is kellemetlen azt látnom, hogy ön e település legfőbb közjogi méltósága, döntéshozója.

Csak , kifejezetten nekem címezve felolvasta a legutóbbi testületi ülésen az ominózus levelet.. írja.
Igen.. igaz.
Ezt én itt már meg is fogalmaztam!
Délegyházán rengeteg a tájékoztatásból kimaradó, felháborodott ember él..
Még ha ez önnek oly hihetetlennek is tűnik..
Önnek, önöknek kutya kötelességük lenne Délegyháza település lakóit minden felelős döntésükről időben hitelesen tájékoztatni..
S mivel a testületi ülésen nem tolonganak valamiért az érdeklődők én ezért hiányoltam, hiányolom a bővebb tájékoztatást


Bár még félnek... még mindig félnek az emberek Délegyházán.
Beléjük lett nevelve a félelem.. és többek között az ön felelőssége is.

Megérteni nem tudom félelmüket de napi szinten tapasztalom..

Szóval megkérem , ne fecséreljen ily sok energiát Kulcsár László egojának boncolgatására , hanem Délegyháza település lakóinak hiteles tájékoztatásával foglalkozzék...


Ígérem jövő kedden a testem, ha él újfent ott lesz a testületi ülésen.
Fülem, szemem... orrom... gyomrom, még ha az ön által hiányolt agyam nem is..
Higyje el az előbb felsorolt néhány szerv is sokmindenre jó.


Riebl úr!
Az élet szép--- írja. Valóban..
Mindenki élje úgy a sajátját, ahogy helyesnek gondolja..

De!
Ön itt bizonyított ,már a demokráciáról alkotott véleményét illetően..
Tudja ezért kell mindig külön aláírnom a bejegyzéseimet is..
Tudja talán ezért nem jelenhet itt meg,, vagy Délegyháza más, az ön mindenkori személyes irányítása, befolyása alatt lévő média oldalain egyéb, mint az ön nézeteivel , akaratával egyetértő vélemény.
Ez egy település honlapjának a fóruma nem az öné!
Ideje lenne már végre vállalnunk mindannyiunknak valódi önmagunkat..
Örvendek, hogy ön vállalja..
E jog megadatott nekem is.

Ez nem színjátszókőr, bár sokan annak tekintik..
S ha az ön közvetlen holdudvara nem is hajlandó kíhúzni a fejét a homokból
Hát adattassék meg a jog itt Délegyházán, hogy aki akarja, az emelje már ki a fejét ebből a posványból..
Remélem sokan, minél többel így tesznek minél előbb de legalábbis idővel mindenképp.



Kulcsár László


"Délegyházán az önkormányzat én vagyok.."

Ismeretlen szerző.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Roland

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 febr. 22 20:36 #1340

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Kulcsár Úr!

Sajátságos hangvételű levelében írt kérésének – mely udvarias ember által bizonyára másként fogalmazódott volna meg – eleget teszek és megosztom Önnel levelezésem a tárgyban.

Úgy gondolom, sajnálatos módon elfeledkezett arról a kevésbé figyelmen kívül hagyható tényről, hogy a most is nyilvánossá tett levelet Képviselő-testületi ülés nyílt részén – melyen Ön testileg legalábbis biztos ott volt – szó szerint felolvastam.

Az élet szép. A fölös energiákat érdemesebb ezen szépségek megismerésére fordítani.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Mellékletek:
  • Tjrtktr_1.jpg Tjrtktr_1.jpg (21KB)
  • Melléklet A melléklet rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 22 20:52 Írta: Rieblantal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 febr. 22 12:14 #1339

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
A legutóbbi testületi ülésen településünk Generál Makszimusza arról regélt, hogy megkereste a Corvinus Egyetem a témában illetékes előadóját, kitől elektronikus úton.. Generál makszimuszotok álláspontját mindenben alátámasztó válasz érkezett..

Azért mondjuk lehetünk páran vagy talán jó páran, kik szívesen elolvasnánk a közügyben egy települési vezetőnek címzett hivatalos választ, állásfoglalást..

Egyesek demokráciát értelmező felfogásából nem következik egyértelműen, hogy egy közügyben megkeresett, közpénzen működő egyetem hivatalos válasza,, mindannyiunkra tartozna...

Gondoljátok csak végig Béláim!
Egy magára valamit is adó Generál Makszimusznak.. ,ha mondjuk csak az állatidomári hasonlattal élünk..
Szóval egy állatidomárnak egy falka gyapjút és kiváló húst adó birkát könnyebb az adott irányba terelni vagy egy csapat farkast?




Kulcsár László


"Délegyházán az önkormányzat én vagyok.........."

Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 22 12:26 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 11 09:56 #1277

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

A jog világa - többek között - azért is szép, mert az élet dolgait az emberek élettapasztalatuk, a velük történt események hatására mind-mind másként élik meg, s ezen élményekből más-más következtetésre jutnak. Amennyiben vita támad közöttük, s úgy gondolják, hogy e vitájukat bíróság nélkül nem tudják eldönteni, úgy nyilván a tárgyalóteremben érvelnek saját igazuk érdekében. A legnagyobb hiba, ha az ellenfelet könnyű prédának tekinti bármely fél is. Fogadja el ezt a tanácsot - a jog világában megszerzett több évtizedes tapasztalatom okán - első tanácsomként.

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 11 09:07 #1276

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 11 09:04 #1275

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Ha április 7. én is így fog érvelni a tárgyalásunkon, akkor könnyű dolgom lesz.

Eléggé egyértelmű szerintem, hogy a főiskolai jegyzetben szereplő cserjékre vonatkozó engedmény a hozzá tartozó ábrával együtt értelmezendő. Az ábra az ÚT 2-1.163:2005 előírásban szerepel, amely törvényileg kötelezően betartandó.
Pirossal bejelöltem az Önök telepítésének helyét ami az útkoronán történt.
Az meg külön érdekes, hogy a hivatalos előírás szerint régi utak felújításánál az új utakra vonatkozó szabályokat kell betartani, nevezetesen minimum 4 m oldaltávolságon belül sajnos az összes fát ki kellett volna vágni, és helyükbe a minimum 4m oldaltávolságot betartva lehetett volna új fákat telepíteni. Hogy ez mennyire komoly kérdés, érzékeltetném azzal, hogy még az is meg van határozva mekkora maradhat a kivágás után a tönk.

Üdvözlettel Révai Csaba

fasitas_x_2.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 23:19 #1274

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Riebl Antal!

Csak mert újfent megszólított, az önhöz méltó kultúrált hangnemben..

Legalábbis ahhoz a hangnemhez képest még ez is kultúráltnak mondható, mint amilyenben és ahogy azt egy borgőzös estén telefonon tette..

Kérem fejtse már ki, hogy az én "utolsó" mondatomban mi a hazugság?

Ez már komolyan megmosolyogtató :cheer:

"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 10 23:34 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 20:49 #1273

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Kulcsár László!

Ön hazudik. Utolsó mondatában különösen, ugyanis az Ön által idézett mondat tőlem nem származik, én ilyet sohasem mondtam. A sportpályán a gyökereket pedig azért nem látta, mert már kivágtuk és az egész öt és felest újrafüvesítettük. Érdemes lett volna Molnár István pályagondnok urat megkérdezni e tárgyban, ha már ilyen ritkán jár sportolni.

Végezetül el kell mondanom, hogy ilyen kapitális valótlanságok mellett a többi irománya már nem is érdemel figyelmet.

Kötelező tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 20:27 #1272

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Mellékelten küldöm az általam hivatkozott jegyzet 38. oldalának pontos másolatát. Kérem olvassa figyelmesen az utolsó és utolsó előtti mondatokat.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Mellékletek:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 14:29 #1270

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

Ön védi a védhetetlent.
Az Ön által használt jegyzetben ami az interneten elérhető a 38. oldalon ugyan az az ábra van amit én is bemásoltam. Abból eléggé egyértelmű, hogy a cserjéket sem az útkoronára kellett volna ültetni. Cserjesor telepítésénél előírás, hogy minimum 2 sorban kell telepíteni.

Egyébként meg a nyírségi akác kifejezetten egyenes szárú fűrészárunak nemesített fafajta, nem cserje. Az útkoronára történő telepítéssel csak azt érték el, hogy 1-2 év múlva lehet kivágni az egészet, ráadásul a töltésen a füvet és gazat se lehet majd géppel lenyírni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 13:58 #1269

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Vettem a fáradtságot, a bátorságot másnap és kimentem a sporttelepre..
íme.. az ott készített képek..

A települési, Dr Riebl Antal Aréna délkeleti részénél kivágott tájértéki besorolású fehérnyárfák csonkjai kb 5- 6 méterre sorakoznak az alapvonaltól , azzal párhuzamosan

A pálya délkeleti részén az öt és feles vonalon sem belül ,sem kívül semmiféle fagyökér nincs..


100_7291.jpg


100_7293.jpg
















A települési, Dr Riebl Antal Aréna északnyugati részén kivágott , tájértéki besorolású fehérnyárfák csonkjai mintegy 10 méterre sorakoznak az alapvonaltól, azzal párhuzamosan.

A pálya északnyugati részén az öt és feles vonalon sem belül sem kívül semmiféle fagyökér nincs



100_7296.jpg



100_7298.jpg



Kérdésként merül fel részemről, hogy a szakszerű fakivágást megsínylő, a vízmű kútját körülvevő ledöntött. leszaggatott kerítés mikor és ki költségén lesz helyreállítva?
100_7297.jpg




Mindenki döntse el saját maga, mit gondol erről az egészről.

Még egy hozáfűzni valóm lenne..
Felháborító és alantas, a demokráciát megcsúfoló eljárás, hogy Stratos fórumtársam által felvetett a "fásítással" kapcsolatos aggályok, problémák megválaszolása ,vagy inkább a megválaszolás elszabotálását igazolni hivatott, bemásolt mellékleteket a fórumot látogató olvasók nem láthatják ,csak a fórum regisztrált felhasználói!

Azt is döntse el ki-ki józan megítélése szerint ,hogy a fatelepítéssel kapcsolatosan mely iránymutatások a mérvadóbbak..

Barna Tamás: Erdőtelepítés és fásítás című főiskolai jegyzete vagy pedig..
Stratos fórumtársunk által hivatkozott Környezetvédelmi Koordinációs Központ előírásai..

Az pedig számomra végképp megmosolyogtató, hogy ha kell akkor egy adott dolgot fatelepítésnek, ha kell és a szükség úgy kívánja, akkor pedig cserjetelepítésnek aposztrofálunk...

Sajnos itt Délegyházán minden ellenkező állítás ellenére erdő és fairtás zajlik évek óta, nem pedig erdő és fatelepítés...

Amíg esetlegesen egy fa telepítésre kerül, addig több tucat válik különböző módon az enyészet martalékává


Tippeljetek ,a következő öntömjénezés kitől származik: "Délegyházán az önkormányzat én vagyok...."


Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 10 16:45 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 11:37 #1267

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Munkatársaim Barna Tamás: ERDŐTELEPÍTÉS és FÁSÍTÁS c. főiskolai jegyzetből dolgoztak. Szíves figyelmébe ajánlom a hivatkozott jegyzet 38. oldalán írtakat.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 11:16 #1265

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!
Akkor a telepítés előtt bizonyára ezzel is találkoztak:
fasitas_x.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 10 10:36 #1264

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Köszönöm, hogy érdeklődést mutat községünk problémái iránt. Tájékoztatom, hogy a levelében foglalt előírásokat önkormányzatunk felelősei is ismerik és ennek tudatában határozták meg a szóbanforgó útmenti telepítések módját.

Elgondolásunk szerint a nyírségi akácok sűrű ültetésével és rendszeres gondozásával cserjesor fog kialakulni, melyre az Ön által említett szabályok nem vonatkoznak. A cserjesor telepítése minden forgalombiztonsági előírásnak megfelel, sőt az útügyi és mezőgazdasági szakemberek kifejezetten ajánlják e módszert. Bizonyára Ön is jól ismeri az erről szóló szakirodalmat, ezért azt nem szükséges tovább részleteznem.

Bízom abban, hogy levelemben foglaltak megnyugtatják, s a jövőben is hasonló módon foglalkoztatják Délegyháza közügyei.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Délegyháza környezetvédelmi politikája 2014 jan. 09 22:52 #1263

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Jó is hogy mondja a fásítást, már akartam szólni, hogy az új telepítés a Délegyháza-Dunavarsány szakaszon feltűnően közel sikerült a padkához ami balesetveszélyes. Nem tudom, ki volt a főtudor, de legalább utána nézhetett volna a vonatkozó előírásoknak.
A telepítés közvetlenül az útpadka mellett a koronatöltésen történt ami a balesetveszély miatt szabályellenes.
fasitas.jpg

fasitas_4.jpg


fasitas_3.jpg
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 10 08:15 Írta: Stratos. Indoklás: Kiegészítés
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.383 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.