Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: A demokrácia Délegyházán

A demokrácia Délegyházán 2013 dec. 10 15:40 #1246

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Ma 16:45 kor újabb " kongresszusa" lesz a helyi "Párt" KB- nek.
Melyre a "meghívó" idézem.......

"Közzétéve: 2013. december 10. kedd, 06:56"

Olvasom ma délelőtt csodatelepülésünk, csodahonlapján a csodával határos módon a megtartandó kongresszus napjának reggelén feltett "meghívót"
Meghívnak minket... egy fényes decemberi nap reggelén, ugyanazon nap délutánjára, hogy mi, mint a KB legszentebb ,legfelsőbb felhatalmazottjai lehetőleg minél többen , akár tömegesen tudjunk megjelenni az értünk vért izzadó közszolgák éppen aktuális jamboreején.

Mivel én megtehetem.. ott leszek s utána közlöm a település lakóival azt a keveset, amit megértek.
Mert hát a kevés is több, mint a semmi..




"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Találjátok ki, ki mondta..
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 dec. 11 21:42 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 27 22:25 #1238

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
A félreértések elkerülése végett, hogy Délegyházán mindenki hiteles információhoz juthasson , mindenki számára megadatott a jog.
Ezen jog érvényre jutását az arra felesküdőknek.........
Illő lenne betartani.
Ha nem tévedek e honlap is e célt szolgálná...

A lakosságot korlátok szabta időkereteken belül hiteles tájékoztatással kell, kellene ellátni...
Differenciálni a szerint, hogy kinek milyenek a helyesírási vagy olvasásértési képességei nem hinném, hogy egy település választott vezetőjének lenne feladata..
Van ki roppant pocsék helyesírással küzd van ki beszédhibával... hát istenem.

Sőt.. megítélésem szerint ez alapján nem mérlegelhet senkivel szemben egy megválasztott települési vezető.
Ez alapján válaszadást nem mellőzhet..

Illetve nem mellőzhetne..
Már ha megérti, mire gondolok..



Helyesírásom olyan, amilyen... nem kenyerem a helyesírási segédlet használata...
Azon felül doktori értekezés megírására sem volt vonzalmam és lehetőségem sosem...
Kinek pocsék helyesírást, értelmi képességet ad a sors, illetve a gének, kinek pöszeséget, kinek nagy orrot, elálló fület , kinek raccsolást, kinek kopaszságot, kinek szeplős arcbőrt, kinek kreolt...
Hiszen a természetnél demokratikusabb intézmény nem létezik.

Nem azért fizetnek , s főleg nem közpénzen , hogy reggeltől napestig szabatos magyarsággal fogalmazzak..
Továbbá semmilyen pozíciót nem töltök be mint köztudott, sem a közéletben , sem egyetlen gazdasági társaságban, Kft-ben Bt- ben .
A szabatos helyesírás lehetőségét meghagyom a köz alkalmazottainak .
Példának okáért kik egy települési testületi ülésen traktorról és nem mezőgazdasági vontatóról ábrándoznak...
Persze tanulatlan bugris létemre én a traktor szó jelentésével is tisztában vagyok..
Viszont megtartom a jogot magamnak és a tőlem akár kevéssé szabatos magyarsággal fogalmazóknak is arra, hogy véleményt alkothassanak úgy ,ahogy nekik tetszik.
Ismerek, ismertem olyan funkcionális analfabéta embert nem egyet ki emberségből, becsületből magasan pipálna le sok, egyetemet, főiskolát végzett emberségét, ha volt, régen elveszített magát kultúrlénynek gondoló humanoid lényt.

Zárásképpen melegen ajánlanám e fórumon a választópolgárok által feltett kérdések , szabatos magyarsággal történő ,alapos, kimerítő megválaszolását, már csak a jó példát mutatás okán is.

Szívesen olvasná településünk lakossága és jómagam is , településünk választott képviselőinek véleményét, elképzeléseit, észrevételeit, hitvallását közös dolgainkat illetően..
Emlékeim szerint ezen a honlapon a jelenlegi garnitúra egyetlen képviselője sem adta közzé szellemi értékeit.

Az pedig csak hab a tortán, hogy egy települési vezető a neki feltett kérdések felett magasan áttolva az orrát, csupán a személyeskedés, a kioktatás ,egyéniségének felsőbbrendű mivoltát bizonyítani hivatott mondatfűzéreit adja a település lakosságának tudtára..
Ez nem más mint arcátlanság...
Nem a személyeskedésbe vont személlel szemben..
Nem.
Délegyháza teljes lakosságával szemben
Legyenek azok helyesen írni tudók és nem tudók.





Nyilatkozat:
Ezennel kijelentem, hogy a Magyar nyelv helyesírás szabályainak alkalmazását magamra és másokra nézve is, szabadon értelmezendőnek és alkalmazandónak tartom. :P

Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 nov. 27 22:29 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 27 20:31 #1237

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Ha valaki ennyit értett a dolgokból, hát lelke rajta. A jelen nem lévő érintettek érdekében azért pontosításra szorul az Egészségház előtti parkolás ügye. A félreértések elkerülése érdekében a testületi ülésen nem az hangzott el, hogy itt három órán át lehet csupán parkolni, hanem az, hogy három órai időtartamban ingyenes a parkolás. a szóbanforgó helyen. Micsoda különbség!

Azt azért el kell mondanom, hogy a "kifelytette" szó e helyesírással történő rögzítése finoman szólva eredeti megoldás, bárki "döntöt" róla. És nem ez az írás legnagyobb hibája. Sajnos.

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 27 18:10 #1236

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Stratos!

A tegnapi, 2013 november 26.-i testületi ülés meghívója is szokás szerint egy nappal az ülés előtt került fel.. és már nincs is fent településünk honlapján ezért megpróbálom emlékből felidézni a dolgokat.

Mivel a a topic címe "A demokrácia délegyházán" ezért ragaszkodjunk a délegyházi "demokrácia" boncolgatásához..

Jelen voltam tegnap a "testületi ülésen" bár olyan feelingem volt újfent, mint anno a 70-80 as években ,mikor a televízióban az MSZMP éppen aktuális kongresszusát közvetítette a televízió..
Mire gondolok?
A Kongresszusok úgy zajlottak ,hogy felszólalt a a párt főtitkára esetleg a KB elnöke , utána pedig a küldöttek hatalmas lelkesedéssel, egyhangúan megszavaztak mindent.

Ma is szinte minden így zajlik délegyházán... talán csak a neve más a gyereknek.. s talán abban különbözik hogy jelen korunk "küldöttei" nem oly látszólagos vagy valós lelkesedéssel szavaznak meg minden szavazásra bocsájtott kérdést.
Szinte kínszenvedés minden szavazásnál a karok emelése településünkön..
legalábbis nekem úgy tűnt.

Leírom pár szóban mi történt a testületi ülésen... hiszen bár gondolatainak bejegyzésével alig páran mernek, akarnak hozzászólni a települési fórumhoz, ettől függetlenül azért pár tucatnyian olvassák..
És ha csak pár tucat délegyházi polgár is tájékozódik felőle , mi és hogyan történik a helyi "KB" háza táján már az is több, mint a "kongresszuson" megjelenő pár lakos.
Még annyi hozzáfűzni valóm van ehhez a részhez, hogy összesen 11 fő volt a megjelent polgárok száma s ebből a Délegyháza "öreg" település lakóit újfent egymagam képviseltem.. Ez siralmas.

Meghallgathattunk egy valamiféle minden konkrét, vagy értékelhető információt mellőző hablatyot településünk pénzügyi dolgait ellenőrző valakitől aki kifelytette, hogy az elkészült tanulmány nem terjed ki minden a törvény által elrendelt dologra, így további közpénz költés terhe mellett , , nagy kegyesen arra is sort fog keríteni... ha bokros teendői mellett tud szakítani ránk időt.

Ez után öntés született az ön által kifogásolt a Délegyházi területen üzemelő bányatelkek adózását érintő dologban.


A következő napirendi pont az üdülőterületen lévő közterület tartós bérletbe adásáról és néhány viziállás fennmaradásáról, létesítéséről döntöt.

Szó volt valamiféle pályázatról melyen a település nyert..
Szó volt valamiféle gépvásárlásról.. egy tömörítő egy az útépítéshez, karbantartáshoz szükséges szupergépről és az ezeket vontatni képes új mezőgazdasági vontatóról..
arról, hogy melyiket, mennyiért vásárolná meg a KB egy szó sem esett..

Szó eset továbbá az egészségház tetőszerkezetének cseréjéről...
Melyet a település Önkormányzati kalákában oldana meg úgy, hogy a tetőanyagot megvásárolja és utána egy (gondolom tetőfedő, ács végzettségű polgárt venne fel a kivitelezésre ,nyilván minimálbérért)

A párt főtitkáraának véleménye szerint , a településünkön élő tetőfedéssel foglalkozó vállalkozók horror áron dolgoznak.. ezért kellett ehhez a konstrukcióhoz folyamodni...
Hmmmmmm érdekes.. ez a helyi vállakozók támogatási filozófiája..

Szó esett továbbá a Tavirózsa kemping bérleti szerződéséről.
Ehhez személyes érintettség okán nem szólnék hozzá.

Döntés született az Egészségház előtti parkoló fizetőssé tételéről..
Mely tipikusan , délegyházias módon valósulna meg.
A parkolót maximum 3 óra időtartamra vehetnék igénybe az autósok, mely 3 óra időtartam megkezdését valamiféle ,öntevékeny eljárással ,maguk az az autósok jeleznék a szélvédőn belül elhelyezett ,nem is tudom mivel..
A rendelet érvényesítésa a közterület felügyelő hatásköre lesz..
Nyilván egzakt módon fog tudni dönteni.

Végül döntés született a Robinson parkaban magántulajdonban lévő úton
(mely a közlekedéstől a behajtást tiltó táblával sorompóval volt, van ellátva hosszú évek óta) elvégzendő közvilágítási beruházáshoz történő fél millió ft délegyházi közpénzen történő hozzájárulásról..

Magán területen közvilágítás , vagy közterületen magánvilágítás?

Ez ügyben fel mertem szólalni.
Kértem is felvilágosítást a testülettől, hogy az érintett terület az magán tulajdon ,avagy nem..
A tájékoztatás szerint igen is és nem is..
Magánterület de a közvilágítás az közügy ,más értelemben viszont közterület és a döntés pedig magánügy,,, Ergo mit akadékoskodom.. sütött ki a tisztelt KB válaszából..

Aztán következett a zárt ülés ,melyen a valamikor mindannyiónk tulajdonában lévő , mára elherdált néhány száz millió ft értékű Natúrista kemping dolgairól esett, eshetett szó...
De ehhez nekünk semmi közünk...

Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 nov. 27 18:16 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 14 20:22 #1230

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Többször jeleztem Önnek, hogy az Önkormányzat által mûködtetett delegyhaza.hu honlapra nem kerülnek fel, illetõleg késõn kerülnek fel a testületi ülések meghívói, elõterjesztései , jegyzõkönyvei és határozatai. Úgy gondolom, hogy ez részemrõl és az Önkormányzati munkát követni kívánó állampolgárok részérõl minimális alapkövetelmény. Mivel személy szerint nekem de vélhetõen sok más állampolgárnak sem áll módjában a testületi üléseken való részvétel, ez lenne az egyetlen hiteles forrás amibõl tájékozódhatnánk. A jelenlegi állapot szerint a 2013-as év mérlege: 24 testületi ülésbõl 13 esetben került fel a honlapra meghívó és 12 esetben kerültek fel a döntéseket megalapozó elõterjesztések.

A közérdekû adat szándékos eltitkolását a Btk hivatott büntetni, ha jól emlékszem 2 évvel. Mindazon által úgy gondolom, esetünkben nem szándékos eltitkolásról, csak egyszerû hanyagságról van szó amely könnyedén orvosolható. Kérem erõsítsen meg ebben az elképzelésemben azzal, hogy intézkedik a jelzett hiányosságok visszamenõleges és jövõbeni idõszakra vonatkozó orvoslása tekintetében, és információt ad arról mi volt az oka hogy a tájékoztatási kötelezettségüknek sem idõben sem tartalmát tekintve nem tettek eleget?

Eloterjesztesek_2013_11_14.JPG


Meghivok_11_14.JPG


JK_11_14_1.JPG


JK_11_14.JPG


Köszönettel
Révai Csaba
Délegyháza
Kossuth Lajos u. 17.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 09 20:01 #1229

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Antal!
Jól bevett szokásához híven kiragad egy csipetnyi, az ön igazát alátámasztani látszó momentumot egy írásból...
Ezért nem kell egyetemet végezni..
Ferdíteni, csúsztatni manapság divat... s ön ezt mesterfokon űzi.. igaz a hivatása is jórészt erről szól.



Persze... igaza van, mint mindig.

Azonban a helyett ,hogy településünk fórumán az idejét azzal töltené, hogy Kulcsár László délegyházi lakos problémáival foglalkozik..

Antal!
Idejét tölthetné azzal is, hogy megválaszolná a mások által önnek feltett kérdéseket. Volna mit.

Az általam évek alatt feltett kérdéseket már ne is említsük.

Félreértelmezi a fórumon betöltött , felvállalt szerepemet.
Nem emlékszem rá, hogy személyemet érintő ügyben írtam volna ide egy sort is..Annál inkább tettem fel a közösséget érintő kérdéseket, sokszor a közösség helyett.

Antal!
A helyi közéletben úgy részt vennem, ahogy jónak látom Isten adta jogom.


De azért ha hiszi ,ha nem ön is tévedhet.

Önnek itt nem ezzel kellene foglalkozni...
Amennyiben értelmes embereknek nézné a település fórumán az önt kérdező választóit s megválaszolná kérdéseiket nem kellene személyemmel foglalkoznia...
Az amit s ahogy írok engem minősít, mint ahogy az ,amit ön ír , önt.
Nem hinném ,hogy szerény személyét az én , önről kialakult véleményem érdekelné..
Megnyugtatom... engem sem érdekel különösképpen az ön , rólam kialakult véleménye.

Olvasom felém intézett bejegyzésében.. idézem..
"Megjegyzem a közösségi élethez sincs sok közöd. Tudomásom szerint semmilyen helyi szervezetnek sem vagy tagja."
Az első mondattal téved!
Van hozzá közöm..éppen annyi mint önnek, bár tudom ez ha önön múlna nyilván valóan nem így lenne.
Néhányszor már tanúbizonyságát adta ebbéli elképzelésének.


A második mondatban igaza van. jól tudja.

Valóban nem volt, nincs és a jövőben sem lesz közöm semmilyen helyi szervezethez..
A magam részéről nem feltétlen tartom szégyennek..


Igaz ha emlékeim nem csalnak több megkeresés is történt az ön és (most udvariasan fejezem ki magam) holdudvara részéről az irányban, hogy közéleti létemről most ne ezt a megállapítást tehesse..
Kapásból minimum fél tucatnyi konkrét próbálkozást említhetnék..
Próbálkozást, mellyel ön és az ön "holdudvara" lekötelezettjévé próbált tenni...
Emlékeim szerint egyszer sem sikerült.

Antal!
Nem kívánok önnel parttalan vitába bocsátkozni...
Önnel értelmes vitát folytatni lehetetlen.. sajnálom.
Viszont megkérem önt, mint egy a személyemnél sokkal tanultabb embert, hogy egyrészt a nyilvánosság okán , még ha nehezére esik is.. oly alapvető kultúráltsági színvonalon írjon nekem a jövőben, ahogy én írok önnek ha személyes mondanivalóm van..
Már ha megtisztelni szándékozik ,persze..

Tehát kérem ha én megilletem azzal, hogy egyetlen helyi szervezetben szerepet nem vállaló, egyszerű délegyházi polgárként önt egy közösségi fórumon nem tegezem le.. úgy kérem önt , mint egy magas iskolát( nyilván magas szinten elvégzett) települési vezetőként a minimális illemet tartsa meg velem szemben is.

Az igazán fontos dolog pedig az, hogy vegyen erőt magán és vegye tudomásul , "jelenleg még" ön van Délegyháza településért... és nem Délegyháza település önért.

Helyesbítés:

Délegyháza Polgármestere Dr Riebl Antal
Délegyháza település fórumának mindenható moderátora Dr Riebl Antal
Délegyháza sport szakosztály elnöke Dr Riebl Antal
EDE elnökasszonya Dr Riebl Antalné Nyeső Etelka
Délegyháza Általános iskola szülői Munkaközösségének elnökasszonya Dr Riebl antalné Nyeső Etelka.
Az Óvoda alapítványának elnökasszonya Takácsné Válóczi Tünde..
Mi van itt délegyháziak?

Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 nov. 09 20:34 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 09 16:56 #1227

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Elhiszem, hogy az Ön számára fontosabb dolog László tévedése az óvoda alapítványi vezetőjének személyével kapcsolatban, mint az általam feltett kérdés amellyel ezt a témát indítottam, de azért jó lenne, ha szakítana időt ez utóbbi megválaszolására is...

Köszönettel
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 09 06:29 #1226

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
László!

A pontosság kedvéért: a Délegyházi Napköziotthonos Óvoda Alapítvány elnöke Takácsné Válóczi Tünde. Már többször hibáztál a gyermekekkel, a gyermekneveléssel összefüggésben (is). Bizonyára azért van ez, mert nincs közvetlen tapasztalatod e téren (sem).

Megjegyzem a közösségi élethez sincs sok közöd. Tudomásom szerint semmilyen helyi szervezetnek sem vagy tagja. Egyébként állandóan gáncsoskodsz, gonoszkodó, beírásaid pedig színvonal alattiak.

A különböző fórumokon éled ki magad, s azt gondolod, hogy okosakat és humorosakat írsz. Pedig nem.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 nov. 08 22:17 #1225

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Ma egy a fórumot rendeltetés szerűen használó Délegyházi lakos feltett ide egy ,az Agóra Internetes Újság lapjain megjelent cikket..


Településetek Generál Makszimusza azt első felindulásból, zsigerből ősdemokrata szokásához hűen. ( Melyeket még régen a Magyar kisdobos, Magyar Úttörőszövetségben... később jó eséllyel a KISZ ben volt módja elsajátítani) eltávolította a mi, a település lakói által fenntartott Települési közösségi fórumról..

Amúgy persze őméltósága.. nyakát behúzva csendben szövögeti terveinek immár lukacsos hálóját... hátha akad még délegyházi ki a lukakat elvétve megragad a háló még ép, épnek tűnő foszlányain.
Véleménye , egzakt véleménye semmiről nincs..
Legalábbis olyan nincs, amit a település közössége előtt konzekvensen fel merne vállani...
Ha néha megnyilvánul az a lenéző kioktatás, számonkérés vagy a szokásos dezinformáció, félremagyarázás, szándékos félrevezetés.. vagy a hozzászólások zsigerből, talán utálatból történő tiltása...
Hiszen innen őt magát ki nem moderálhatja senki..
Innen talán nem is...
Reményeim szerint jövő ősszel Délegyháza közéletéből lesz kimoderálva... Dr Riebl Antal. persze nem az ő "demokratikus" módszerével... nem egy tollvonással..
Hanem néhány százzal..


És ez az egyén vezeti településetek előljáróságát..
Megérdemlitek...

Délegyháza Polgármestere Dr Riebl Antal
Délegyháza település fórumának mindenható moderátora Dr Riebl Antal
Délegyháza sport szakosztály elnöke Dr Riebl Antal
EDE elnökasszonya Dr Riebl Antalné Nyeső Etelka
Délegyháza Általános iskola szülői Munkaközösségének elnökasszonya Dr Riebl antalné Nyeső Etelka.
Az Óvoda alapítványának elnökasszonya Dr Riebl Antalné Nyeső Etelka..
Mi van itt délegyháziak?


Megérdemled Délegyháza.. Megérdemlitek Délegyháziak!!
Tombol a demokrácia,.... az a híres, hírhedt délegyházi..


Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 okt. 21 11:21 #1208

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

Mi az oka, hogy a 2013.10.22- i képviselő testületi ülés előterjesztése hiányosan került fel a honlapra?
A meghívóban szereplő napirendi pontok közül az alábbiakhoz hiányzik az előterjesztés anyaga:

3./ Hulladékgazdálkodási ügyek

5./ Jelentés az önkormányzat pénzügyi helyzetéről – intézkedési-likviditási terv elfogadása

További kérdésem, hogy miért zárt ülésen tervezik tárgyalni a "Szennyvízcsatorna-hálózat dokumentációja" kérdéskört?

Köszönettel
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 szept. 29 09:33 #1178

  • banditera
  • banditera profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: 0
A felvetés óta több, mint 1 hóbap eltelt. Ezek szerint a képviselőtestület nem óhajtja megtisztelni e témában sem választóit a döntést "megalapozó" nézetek, érvek közlésével.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 aug. 22 16:46 #1142

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Megszavazták, hiszen Délegyházának saját alkotmánya van, melynek első cikkelye a következő:
"Szavazzuk meg!"
A második cikkely pedig így hangzik:
"Megszavazzuk"
Így hát a Délegyházi alkotmány első két cikkelyén kívül egyéb, csak feleslegesen helyet foglaló cikkelyekre nincs is szükség.
Ez talán az egyik legdemokratikusabb "alkotmány" a világon
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 aug. 22 14:59 #1139

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Kiegészítés:

2013.08.22-én már elérhető a 2013.07.22-i ülés jegyzőkönyve, mely szerint az SZMSZ-be képviselő-testületi teljes összhanggal beiktatott "kampánycsend" előterjesztője dr Riebl Antal Polgármester úr volt. a jegyzőkönyv szerint különösebb indoklás az előterjesztést nem kísérte, és felszólalás, vita nem volt a témával kapcsolatban...
Kérem a Tisztelt Képviselőket, röviden írják le, milyen érvek mentén szavazták meg a fenti javaslatot!

Köszönettel R. Csaba
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 aug. 20 10:36 #1134

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt dr Riebl Antal Polgármester Úr, és Tisztelt képviselők!

Magyarország 2/3-os többséggel megválasztott alkotmányozó kormánya a választási törvényben "kampánycsend"-ként ismert szabályozást megszüntette.

Délegyházán ezzel szemben bevezetésre kerül a kampánycsend a 2013.7.22-i Önkormányzati SZMSZ módosítási javaslat szerint: (sajnos a honlapra még nem került fel a 07.22-i Önkormányzati ülés jegyzőkönyve, ezért nem tudjuk, megszavazták-e vagy nem a Tisztelt Képviselők ezt a módosítást:

h0a73e33.JPG




Kérem a képviselő testületi tagokat, hogy tiszteljék meg a választóikat azzal, hogy egyéni véleményüket ezzel kapcsolatban közreadják.
Utolsó szerkesztés: 2013 aug. 22 15:00 Írta: Stratos. Indoklás: elmaradt ige a mondat végéről
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.693 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.