Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: A demokrácia Délegyházán

A demokrácia Délegyházán 2014 febr. 20 20:24 #1338

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Már az előző KB ülés időpontjában lehetett tudni, hogy a testület a következő jamboreet 2014 Február 25 én tartja..
Még öt nap..

De véletlenül sem teszik ki a meghívót idejében... majd szombaton vagy jövő hétfőn...
Még valaki úgy intézné bokros teendőit, hogy ráérjen elmenni az ülésre...
Az meg nem azért van...
Délegyházán legalábbis nem azért..
Sokan ,sokszor reklamálták már ezt a választókat lenéző hiányosságot..
Mindhiába..
Csak azért sem gondolkodnak el a nagyok.



Kulcsár László

"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 20 20:25 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 febr. 06 15:53 #1319

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
2014-02-05 Testületi ülés Délegyháza..

Előszó:
Elmentem…
Érdeklődtem..
Tudtomon kívül az éppen zajló bizottsági ülésre benyitottam..
Köszöntem, leültem.


Éppen a következő, vidám, magasröptű diszkurzus zajlott… településünk Generál Makszimusza és Görbe István önkormányzati képviselő között…

Görbe István szerint vannak olyan délegyházi emberek kik annyi intelligenciával bírnak, ami éppen csak lehetővé teszi , hogy be tudnak ütni az internetes keresőbe három szót és rögtön azt képzelik magukról, hogy mindenről ,mindent tudnak…és mindenkinél okosabbak.

Településünk Generál makszimusza szerint ez éppen olyan, mint ha ő azt állítaná valakiről, hogy a vegyesboltjában romlott húst vagy lejárt szavatosságú terméket árul..
A Generál Makszimusz példának hozta fel az éppen jelenlévő Rényei Ernő bizottsági tag tulajdonában lévő helyi vegyesboltot.. a „lépcsős boltot”..
Mi szerint példának okáért mondjuk ő vagy bár ki más arról állítaná, hogy romlott húst vagy éppen a Budapesti Nagybani Zöldségpiacról származó kétes eredetű ( számla nélkül vásárolt) terméket árulna..
Mert ugyebár mondani bár kiről, bár mit lehet

Nem tudom ez a magas szellemi színvonalú értekezés mely pontjához tartozott a tegnapi bizottsági ülésnek
Ugyanis az általam kinyomtatott meghívón szereplő négy pont közül én legalábbis egyikhez sem tudtam kapcsolni
De mivel feleségem is egy vegyesboltot üzemeltet a településen, így mélyen átéreztem az elhangzottak súlyát .
Mert hát valóban micsoda csúnya dolog lenne bár kinek is ilyet állítani, ugyebár..
Arról nem is beszélve, hogy bár ritkán ( Görbe István települési képviselőhöz mérten legalábbis) magam is be szoktam pötyögni két. három szót az internetes keresőbe.


Szóval mélyen átérezve településünk prominens, eminens informatikai, kereskedelmi érzékkel (is) megáldott előljárói által felvetett, mélyenszántó, az éppen zajló bizottsági ülés napirendjéhez szervesen kapcsolódó gondolatait..

Elpirulva a saját és a hozzám hasonló módon itt vegetáló , élő bárdolatlan, tanulatlan, intelligenciahiánnyal küzdő, alattvaló nevében is mélyen magamba szállva csodálattal vegyes áhitattal figyeltem a ( még) közös asztalt körül ülő helyi hatalmasságokat, kik fejükön egytől- egyig glóriát viselnek.


No de térjünk rá a lényegre..

Testületi ülés

Bednárik László képviselő kivételével mindenki megjelent
(úgy fél éve megjelentem minden testületi ülésen.. Bednárik László települési képviselő ez idő alatt egyetlen- egyszer sem volt ott.. )
Száraz tény.

Lakosság részéről megjelent 6 fő.
Az „ öreg „ település részről egyedül én.

1. pont

Ha jól emlékszem egy Fácán utcai telek belterületbe vonási kérelme..

2. pont Cafetéria szabályzatok jóváhagyása
A cafetéria rendszer hasonló mint az előző évi a jogszabályi változások figyelembe vétele mellett..
Értelmezésem szerint..

3.pont A 2014 . évi költségvetési rendelet megalkotása

DTV Zrt felé fennálló fizetési kötelezettséggel kapcsolatos tételek..
Idén 22 millió700 ezer forint megfizetése esedékes ,melyre a település önkormányzatának nincs anyagi forrása..
Felmerül a lehetőség , hogy az ügyben településünk állami segítséget kérjen, illetve vegyen igénybe.
Illetve pályázni a lakossági közműdíj kiegészítésre.


Egyébként településünk a DTV Zrt fennálló.. a következő négy évben megfizetendő adóssága szerény 216 millió 856 ezer ft.. ( ha pár ezer ft- ot tévedtem, engem kövezzenek meg :D) sem gyors és gépíró nem vagyok.. sem képzett informatikai zseni… de ez már az előszóból kiderült..

Döntés született továbbá arról, hogy a település gazdasági helyzete stabil alapokon nyugszik.

A működési jellegű kiadásoknál változás nem lesz.
Költséghatékony, takarékos gazdálkodásra lesz szükség.

Szó esett egy a tanyafejlesztéssel kapcsolatos pályázatról ,melyre egy UMWELT nevű cég nyújtott be egyedül pályázatot, mely sikeresnek bizonyult.

4.pont Egyéb településfejlesztési és településüzemeltetési ügyek.


Szilveszter Lajos Alpolgármester felveti, hogy immár szükségessé vált a Rákóczi utca vasút felöli oldalán lévő fehér nyárfák kivágása.
Felvette a kapcsolatot a Dabasi közút kezelő társasággal, mivel a Rákóczi út azon szakasza hozzájuk tartozik.

A Közút kezelő részéről azt a tájékoztatást kapta, hogy a fák kivágása csak is hosszas engedélyeztetés, hosszas állami procedúra után lehetséges.

( Saját megjegyzés: Vajon a települési Dr Riebl Antal Aréna területén kivágott hasonló méretű fák kivágása előtt nem kellett volna é engedélyeztetési eljárást lefolytatni? A későbbiekben erre talepülésünk Generál Makszimusza megadta a hozzá méltó választ)

Ezért két járható út van a Rákóczi úti nyárfák elpusztítására…
Az egyik a korona csonkolása, mely nem minősül kivágásnak.. és ami a települési Dr Riebl Antal Aréna fáinál pár éve már bevált, jelesül először csonkoljuk, utána pedig az írmagját is kiirtjuk… vagyis nem egészen, mert az oly annyira balesetveszélyes gyökérzetet szépen ott hagyjuk.

Másik lehetőség, minden második fát kivágni és közé új facsemetét ültetni… mely gyökeresedése után a fasor szerves részét képezi.. s akkor jövőre a még meglévő nyárfákat is ki lehet vágni… a hosszas és bizonytalan kimenetelű engedélyeztetési eljárás megkerülésével..

Tipikus ügyvédi megközelítése településünk környezetvédelmi politikájának, koncepciójának

Minden esetre településünk Generál Makszimusza felkérte Szilveszter Lajos alpolgármestert, mint az ügy felelősét , a kiemelten fontos települési környezetvédelmi projekt kidolgozására, felügyelésére.

Szó esett még a település több részén kihelyezett szemétgyűjtő edények az ASA kivonulása utáni hiányáról..
Nagy hondot okoz településünknek a környezet tisztán tartása.. mely éves szinten több millió ft os plussz kiadást emésztene fel.. s amire természetesen sem szabad önkormányzati energia, kapacitás sem pénz sincs..

(Magán véleményem: Hol vannak már azok a szép idők, mikor a
Dr Gróf Bethlen Istvánné polgármester asszony vezetése alatt nyakig mocsokban gázoló települést az EDE szremétszedő akciói mentették meg a hulladékba fulladástól?
Most már elég csak panaszkodni, hogy erre nincs pénzünk és ezzel meg van oldva a dolog.



Végezetül visszatérve a települési környezetvédelmi stratégiát boncolgatandó.
Településünk Generál Makszimusza kitért a helyi környezetvédelmi koncepcióról alkotott egyéni személyes véleményem és az azt makacs tényekkel cáfolni hivatott hivatalos, közösségi véleményt alá támasztó, azt igazoló, igazolni látszó érveinek felsorolására.

Jelesül.. mint kiderült hivatalosan megkereste a Corvinus Egyetem témában illetékes ügyintézőjét a
TÉKA országos tájértéktár által nyilvántartott ( mára már nem létező helyi fehérnyárfa csoport ) illetően.

Településünk Generál Makszimusza felkérte Dr Molnár Zsuzsanna jegyzőasszonyt, hogy a Corvinus Egyetem által megküldött válasz emailt szíveskedjen behozni a tanácsterembe.

Az email lényege az országos tájértéktár bár ki számára nyitott, ott bár ki javaslatot tehet tájértékké nyilvánításra, melyet egy arra hivatott bizottság bírál el
Kiderült az is, hogy a tájértékként regisztrált (immár nem létező helyi fehérnyárfa csoport) megjelölést a tájértéktárból levenni nem lehet, arra van lehetőség, hogy a már fenntlévő információk mellé megjegyzésként oda lehet írni, hogy megszűnt, illetve nem létezik…

( Saját gondolatom… Lehet, hogy valaki kérte a tájértéktár nyilvántartásából a Délegyházi Dr Riebl antal Aréna területén jelölt tájértéket képező fehérnyárfa csoport jelölésének törlését?)

A Generál Makszimusz levonta a végső következtetést az ügyben
A település Dr Riebl Antal Aréna területén kivágott tájértéki besorolású fehérnyárfák kiirtása semmilyen jogi akadályba nem ütközött így annak boncolgatása részemről okafogyottá vált, melyet a Generál Makszimusz olvasatában a Corvinus Egyetem által megküldött válasz email is igazol..

S ugyebár ami jogi értelemben megkérdőjelezhetetlen az erkölcsi értelemben is támadhatatlan…

A Generál Makszimusz mind ezeket különösen, személyes figyelmemet felkeltendő a nyílt testületi ülésen eképpen interpretálta.


Ezzel a testületi ülés nyílt része véget ért..
Következett az ülés ránk, délegyházi lakosokra nem tartozó része..

A következő rendes testületi ülés 1014-02-25 napján lesz..
Az már más kérdés ha azt tegnap lehetet tudni, akkor miért nem kerül fel időben a meghívó a települési honlapra?



Felhívom az olvasók figyelmét, hogy ezt a bejegyzést fenntartásokkal és saját felelősségükre olvassák..
Településünk Generál Makszimusza már többször felhívta az olvasók figyelmét, hogy csúsztatok, hazudok, mellébeszélek ezen oldalon… is..
Szóval Béláim csak módjával..
Aki mégis érdeklődik településünk „hivatalos élete” iránt az inkább látogassa a települési nyílt testületi üléseket, megjegyzem üres szék van elég… nem kell félni tőle, hogy állni kell:D


Kulcsár László


"Délegyházán az önkormányzat én vagyok...."
Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 febr. 06 17:02 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 25 12:28 #1304

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

Az Ön által leírtakkal, most kivételesen egyetértek. Az Önkormányzat által szervezett helyi nemzeti vagy állami ünnepségeken ne legyen politikai színezetű rendezvény, és ennek betartását figyelemmel is fogom kísérni.

Azonban nem tudom nem észrevételezni, a 300%-os diszkriminatív politikai hirdetésekre vonatkozó díjemelés és a délegyházi honlap forum rovatára kihirdetett 2 hónapos "kampánycsend" antidemokratikus voltát, ugyanis mindkét intézkedés kizárólag a jelenlegi képviselő-testületnek kedvez azáltal, hogy ellehetetleníti az ellentétes vélemények megjelenését, a közpénzen kiadott és fenntartott Önkormányzati felületeken.
Talán pontosan ez az oka annak, hogy Ön a Bila Gitta fórumozó hozzászólására adott válaszában ezen intézkedésekre vonatkozóan semmilyen észrevétellel nem élt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 25 08:39 #1302

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Fórumozók!

Egy kis kiegészítés, amely mindjárt a helyes színben tünteti fel a testületi döntést. Tehát Délegyháza Község Önkormányzata a következők szerint határozott. Figyelemmel arra, hogy "választási év" van, ezért senki ne tarthasson semmiféle politikai, választási színezetű rendezvényt AZ ÖNKORMÁNYZAT ÁLTAL SZERVEZETT, HELYI NEMZETI VAGY ÁLLAMI ÜNNEPEN, ÜNNEPSÉGEN (kiegészítés nagy betűkkel).

Micsoda különbség! Kár,

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 24 20:43 #1301

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
A demokrácia Délegyházán...

Ez e topik címe..

A minap jutott tudomásomra, hogy Településünk Generál Makszimusza két- három hete összeült a településünkön működő egyesületek képviselőivel...
Megtárgyalandó az idei évben megtartandó települési rendezvényekkel kapcsolatos elképzeléseit.. Mely elképzelései olyannyira demokratikus indíttatásúak, hogy már lassan a Magyar anyanyelvben sem található olyan fokozó, mellyel kifejezhetnénk ezen elképzelések fenomenális mivoltát.

Délegyházán úgy képzelik el egyesek a demokráciát, hogy mivel "választási év" van, ezért senki ne tarthasson semmiféle politikai, választási színezetű rendezvényt csodafalunkban .
Illetve senki, kivéve településünk jelenlegi vezetését.. hiszen a Generál Makszimusz ezt így képzeli demokratikusnak...

Továbbá úgy, hogy a települési honlapon, a települési újságban megjelentetni kívánt politikai vagy választással kapcsolatos jellegű hirdetések, szerény 300% os díj emelés mellett juthatnak el a választókig..

Arról a roppant demokratikus döntésről pedig már ne is ejtsünk szót, melyet még tavaly álmodott meg Településünk Generál Makszimusza ( vagy izzadták ki közösen a tisztelt KB- al) már az önkormányzati választást hetekkel megelőzve szüneteltetik a települési honlap fórum rovatát..

Holott a törvényi háttér éppen az ellenkezőt teszi lehetővé..
Nem lesz kampánycsend..

Máshol , legalábbis...

Ahol egy helyi FIDESZ szervezet vezetője a rá és szervezetére is érvényes jogcsorbítást, az esélyegyenlőség sárba tiprását csak egy laza..

" Akkor ez azt jelenti, hogy egy oldal 36 000 ft. ba fog ezután kerülni? "
kérdéssel nyugtázza...
Hát kérem... van itt politikai sokszínűség..


Éllljen a délegyházi "demokrácia" ... éllljen..!



" Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."

Ismeretlen szerző
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 24 23:45 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 22 21:55 #1294

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Béláim!

2014 Január 21.-i KB ülés napirendi pontjairól..


1 pont.. Beszámoló az egészségügyi alapellátásról

Dr. Ladányi Györgyi írásban benyújtott beszámolójához , lakossági előterjesztésre válaszolva külön hozzáfűzte..
Jelenleg Délegyházán 97 daganatos beteg van regisztrálva
Közülük 30 beteg áll kezelés alatt
A tavalyi évben 10 daganatos beteg húnyt el

A doktornő kérte még az egészség ház hátsó traktusának rendbetételét
Elmondása szerint ott áldatlan állapotok vannak
Ezen állítását a fogorvos asszony is megerősítette.
Majd a védőnő beszámolóját hallgatta meg a KB ,illetve azt a kérést ,mi szerint a Védőnői rendelő váróját bővíteni kellene..
A KB ígéretet tett arra nézve, hogy Dr. Ladányi Györgyi kérését az úgyis esedékes Tetőszerkezeti munkálatok elvégzésekor megejtik..
A Védőnői váró bővítésére nem hangzott el konkrét ígéret.

2 pont. Beszámoló a Művelődési Ház 2013. évi tevékenységéről
A beszámolót Derzsi Katakintól hallgatta meg a KB.
Távirati stílusban..
Minden szép volt, minden rendben volt, mindent köszönünk...

3.pont A község éves rendezvénytervének elfogadása
Bla- bla..
Megszavazták..

Ezek után Dr. Ladányi Györgyi ,a Fogorvos asszony, a védőnő és a Művelődési Ház vezetője távoztak..

4. pont . Ingatlanügyek..
A Drahos néni féle ház ingyen önkormányzati tulajdonba került
Majosi és Árpád utca tulajdonviszonyának rendezése folyamatban van...
Ilyen, olyan helyrajzi számon.. tóparti önkormányzati területek elkótyavetyélése..

5. pont Csendes utcában közvilágítási lámpa szerelése.

6.pont lásd a meghívóban..
A KB elnöke önmérsékletet tanúsítva és szerénységét kinyilatkoztatva kijelentette:
Nem lenne szép a KB nek önmagát fényeznie..
Ősszel majd a választók minősítik a KB munkáját. fűzte hozzá.
Ettől függetlenül kiderült, minden szép és jó volt a bizottságok 2013 as munkájában..
Görbe István KB tag röviden ecsetelte, milyen nehéz helyzetben van a szociális bizottság.. az új törvényi szabályozás miatt.

Lendültek a karok, megszavazták.

7. pont DTÖSZ (gondolom mindenki tisztában van vele, minek a rövidítése) társulási megállapodásának módosítása

Megtudtuk ,hogya DTV koncessziós szerződésben foglaltak szerint Délegyháza a Vízközmű üzemeltetésének, fejlesztésének mintegy 10,13 %-át volt köteles fizetni ezidáig..
Most az új DTÖSZ megállapodás szerint egyes számításo kszerint ez a mérték 16.9% ra, más számítások szerint 17% fölötti mértékre nőne..
Ezt a módosítást (Áporka község kivételével ,mely nem tagja a társaságnak) minden más tag önkormányzat megszavazná de mivel ez Délegyházának roppant rossz lenne így egy jogi lehetőséget figyelembe véve , mely kimondja, hogy minden tag minősített többségi egyetértésével valósulhat meg valamennyi döntés, ezt településünk Önkormányzata nem szavazza meg ,nem fogadja el a társulási megállapodást..

Saját megjegyzés..: Megint Délegyházának kedvezőtlenebb a helyzete.. Vajon ennek oka mi?
Egy másik példa erre a szemétszállítási díj...
Egyazon cég egyazon földrajzi területen... Kiskunlacházán, Taksonyban jelentősen olcsóbban szállítja el a kommunális hulladékot, mint Délegyházán.
Valamilyen oknál fogva Délegyházáról a régi ( ASA) általi díjszabással forintra megegyező összegért..
Gondolom dolgozhatott a tárgyalások folyamán a Délegyházi lokálpatriota lobbi, hogy minél kedvezőbb feltételeket harcolhasson ki..

Valakinek.

8 pont. A 2014 évi költségvetés előkészítése.
Legfontosabb előirányzat.. a Bevételek fedezzék a kiadásokat.
Miért? Idáig ez nem így működött?
Működhet egyáltalán másképp?

DTV ,a települési önkormányzetok felé meglévő követelése a DTV szerint több, mint 1 milliárd forint..
Ki, kik is szavazták meg azt a tökéletes koncessziós szerződést annak idején?

Ez a csekély összeget egy könyvizsgáló cég azt hiszem.. kb 650 millió forintra módosította.
Településünke eső rész mintegy 80,5 millió ft..
Melyből 2014 ben kb 22 millió ft ot kell törleszteni..
Mivel erre pénz nincs ezért Állam bácsit kérjük meg, ugyan fizesse már ki "helyettünk"

Saját megjegyzés.. Az állam nem mi vagyunk?
Azon felül, a majdani ,mindannyiónk, ingatlantulajdonosok részére kicsapott ingatlanadó és más adók önkormányzat felé történő megfizetését ,mi választópolgárok is átháríthatjuk állambácsira?
Mondván sajnos nem teszi annak megfizetését lehetővé a családi költségvetés..

Érdekes összefüggések ezek.

Roppant teher településünk részére a kezelésében álló intézmények rezsi jellegű kiadása..
Vajon miért kell Délegyházának az átlagos rezsi áraknál mintegy 40 %-al magasabb áron megvásárolni a szolgáltatásokat?
Ha ez így van..

Révai Csaba úr felvetésére alapozva kérdezem.. magamban

Ki, kik "harcolták" ki településünk számára ezeket a kedvező feltételeket?

9 pont Rendeletek felülvizsgálata..
Óvoda konyha vállalkozói formában üzemeltetve.. ( furcsa)
A térítési díj egyenlőre nem változik.

Helyi újság és honlap hirdetési díjtételeinek változása..
A politikai, választási jellegű hirdetések díjszabása 300%-al nő
( Gondolom ez is a demokratikus játékszabályok megerősítését szolgálja)

Hancsics György helyi FIDESZ prominens is gondolhatott valamit..
Szót kért és a kivetítőt méregetve megkérdezte..
"Most akkor egy teljes pldalas ,színes hirdetés 36 000 ft ba fog kerülni...?"
Igen! Válaszolt a KB főtitkára.
Hancsics Györgyöt ez a válasz valószínűleg mint magánember , mint pedig helyi politikai vezetőt tökéletesen kielégítette.



bla-bla-bla... etc, etc..
Megszavazták

10. pont Egyéb településfejlesztési és településüzemeltetési ügyek

Csóka Tanyán valamely helyrajzi számon , talán 6000 nm -en ,egy vállalkozó állattartó telepet létesítene.
De ez óriási gond itt vidéken...
Mert micsoda egy városias gondolat éppen itt, vidéken állattartó telepet létesíteni?
Hiszen e tájegységtől , ettől a kultúrkörtől oly messze esik az állattartás, mint Novoszibirszk , Dallastól.
Ezért roppant nagy gondban van ez ügyből kifolyóan a tisztelt KB.
De majd törik rajta a fejüket..

Kiderült még, hogy a Rákóczi út forgalommérséklésének megoldása terén egy szakember felkérése szükségeltetik, mivel az önkormányzat az eddig, ezen irányú tevékenységé sok lakossági kritikát váltott ki.

A megoldás egy bizonyos Vígh Antal Rókus, ki ezért 299 000 ft. javadalmazásban részesül, illetve ennyiért keresi, találja fel a spanyol viaszt.

A KB főtitkára egy számomra , megjegyzem egy az ülésen résztvevő átlagos választópolgár számára eléggé értelmezhetetlen kinyilatkoztatást tett..

Ez a 299 000 ft nettó és bruttó is egyben..
Én ezt nem értettem, most sem igazán értem..
No de ez legyen az én bajom..

A KB megszavazta.. gondolom, minden egyes tag értette, miről is van szó..
Végülis ők a KB tagok.. vagy miszösz.



Ezzel le is zárult a KB ülés azon része, ami ránk Délegyházi halandókra tartozik.
Mind a hatan felálltunk és elhagytuk a tanácstermet..
Délegyháza település "öreg részéről" újfent egymagam voltam jelen.

Az teremben összesen ha jól számolom 8 fő maradt..
Még egy személyes gondolat így a végén...
Azt hiszem folytatólagosan ez a negyedik vagy ötödik testületi ülés amin részt vettem
Bednárik László KB tag.. ezen egyiken sem volt jelen..

Csak a tényszerűség okán..




" Délegyházán az Önkormányzat én vagyok"
Ismeretlen szerző

.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 17:50 #1293

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Én tényeket írtam. A jogszabályokat ugyanis érdemes történetiségükben is figyelemmel kísérni, mert könnyen téves következtetésekre juthat az, aki nem így jár el.

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 17:21 #1292

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!
Vajon miért az előző testületre mutogat , aminek egyébként Ön rendkívűl konstruktív tagja volt, és mennyiben függ az Önök sajátos antidemokratikus tevékenysége attól, hogy Ön szerint én kivel szimpatizálok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 15:24 #1291

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Az Ön által igen kedvelt előző testület 2008-ban (!) megalkotott Szervezeti és Működési Szabályzat 7. § (5) bekezdésében foglalt előírások gyakorlatilag megegyeznek a jelenleg hatályos rendelkezésekkel a rendkívüli testületi ülések összehívásával kapcsolatban. Ezen információ birtokában bizonyára átértékeli tárgybéli véleményét. (Az említett 2008-as Szabályzat is megtalálható honlapunkon.)

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 19 16:25 Írta: Rieblantal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 13:25 #1290

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Az Ön által (meg)vezetett, és egyébként arctalan, véleménytelen, képviselő testület 2011-ben hozott rendelete szerint bizonyosan jogszerű 10 és 5 éves időtávra szóló kiemelten fontos ügyekben döntéseket hozni a település lakóinak előzetes részletes tájékoztatása nélkül.

Én ezt nem vitatom.

Üdvözlettel Révai Csaba
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 13:07 #1289

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Szíves figyelmébe ajánlom DÉLEGYHÁZA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
Képviselő-testületének 10/2011 (II.16.) önkormányzati rendelete egységes szerkezetbe foglalt szövegét. A 21. § a rendes ülések, míg a 22. § a rendkívüli ülések követelményeit részletezi. Az Ön által említett testületi ülések ez utóbbi kategóriába tartoznak. A vonatkozó jogszabályhelyek tanulmányozását és értelmezését követelően Ön is megállapíthatja, hogy semmilyen jogsérelem nem történt.

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 12:05 #1288

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

A Dec 23-i ülést nem sikerült meghirdetniük a honlapon.
A Jan 8-i ülést sem sikerült meghirdetniük a honlapon.
A Jan 8-i ülésre az előterjesztés január 9-én került fel antedatálva január 7-re.

Mellékesen megnézve a feltett fájl adatokat kiderül, hogy az előterjesztés forrása vélhetően a Dunavarsányi hivatal.

Kérdésem nincsen.

20140107_elot.jpg


20140107_meghivo_nincs.jpg


20140107_elot_doc1_2014-01-19-2.jpg
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 19 12:15 Írta: Stratos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2014 jan. 19 12:05 #1287

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Törölve dupla megjelenés miatt
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 19 12:14 Írta: Stratos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A demokrácia Délegyházán 2013 dec. 11 21:44 #1249

  • blackjack
  • blackjack profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek: 9
  • Karma: 2
Én tudom! :woohoo:
Az a közalkalmazott aki az én befizetett adóforintjaimból is pöffeszkedik ott.
Pedig a közalkalmazott nem más, mint a köz alkalmazottja.
Szóval az én alkalmazottam is. :evil:

Egyébként köszönöm a tájékoztatást, ha már a délegyházi önkormányzat nem annyira tökös, hogy legalább egy nappal előbb fel merje rakni, hogy mikor lesz a nyílt ülés. Engem személy szerint meglep, hogy most nem a régóta bevált szavazógép rendszer működött, a mi mindent megszavazunk jeligével!
Nem is igen értem minek ez a színjáték ebben a nagy demokráciában.

Deli Mária
Utolsó szerkesztés: 2013 dec. 11 21:59 Írta: blackjack.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

A demokrácia Délegyházán 2013 dec. 11 14:43 #1247

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Az 2013 Dec 10. i KB ülés történéseinek rövid összegzése..

Jelenlévő lakosok száma öszesen 5 fő
Az "öreg" településrészről... immár nem először 1 fő, jómagam.

Napirend előtt a KB elnöke tudatta, hogy a DTV Zrt. vel kötött oly sokszor kritizált koncessziós szerződés megszűnt.
Az " ivóvíz minőségjavító beruházás" műszaki átvételére dec 16.-án kerül sor 15 órakor és amennyiben sikeres, úgy 17 órakor azt egy úgynevezett projektzáró ünnepség, " tivornya" szentesíti.

Első napirendi pontként a településünkön működő két keresztény egyházi felekezet képviselői adtak tájékoztatást működésükről..

A katolikus felekezet részéről elhangzott, hogy egy 12 000 000 ft ra pályáznak ,melyet a templom tetőszerkezetének felújítására költenének, illetve egy elektromos orgona vásárlására, valamint egyéb a templom funkcióit javító bővítésre.
Anyakönyvi adatok tanúsága szerint az idén az egyházközségben ( Dunavarsány, Délegyháza, Majosháza) a elhúnyt lakosok 30%- át délegyházi elhúnytak tették ki. ami nem csak a plébános szerint siralmas, Szerintem elgondolkodtató is egyben..... de ez más történet...........

Ezek után a református egyház képviselője tartott beszámolót. mely végén kritikai észrevételeket fogalmazott meg Délegyháza Önkormányzata és az egyház híreivel kapcsolatos, a délegyházi újságban méltánytalanul , aránytalanul silány információ megjelenéssel kapcsolatosan.

Második napirendi pontként a Délegyházi Testépítő Egyesület. terembérleti díját.vizsgálta felül a KB.
Döntés született, hogy továbbra is évi 110 000 ft a terembérleti díj és a rezsiköltségeket az Önkormányzat állja.

Szubjektív magánvéleményem az üggyel kapcsolatban.




Vajon egy olyan sikeres sport szakosztály, amely világbajnoki második, európabajnok, magyar bajnok magyar csúcstartó fiatal sportolókat ad településünknek ,miért érdemel ilyen arcpirítóan kevés támogatást, hogy még arra a 110 000 ft terembérleti díjra is igényt tart településünk, kinek hírnevet ,világraszóló sikereket hoztak.. Ferenci Krisztián , Hajós Bence,
Márton Róbert és még sok más délegyházi fiatal.
Mely szakosztály fent említett sportolói a sorozatos versenymeghívásoknak az anyagi feltételek hiánya miatt több esetben nem tudnak, nem tudtak eleget tenni..

Ugyanakkor működik településünkön egy úgynevett labdarúgó szakosztály, mely éves szinten több millió ft os támogatást élvez közös vagyonunkból..
fizetjük az ott alkalmazásban álló személyzetet Teszi mindezt úgy hogy az önkormányzati tulajdonban lévő létesítményekért tudomásom szerint egy kanyi fillér bérleti díjat sem fizet..
Volt oly év, hogy az igazolt keretből mely a bajnokságban szerepelt egyetlen játékos volt bejelentett délegyházi lakos.

Gratulálok tisztelt KB... a lokálpatriotizmushoz, mellyel példát mutatnak.
Egy dolgot viszont illő lenne észrevenniük
Nem csak foci van a világon... Nem csak foci létezik Délegyházán.

Ezek után a KB elnöke kifejtette, hogy bár látszólag nincs vita a testületben, ezzel szemben a bizottsági üléseken sokszor, izzasztó ,kemény viták és érvek ütköztetése zajlik..

(Gondolom a testületi üléseken az izzadság és verejtékszagtól kívánnak minden megjelent vendéget megkímélni)

Előadta továbbá a KB elnöke azt is, hogy az állam által( mindannyiunk pénzén) végzett adósságkonszolidáció településünk tekintetében kb 160 000 000, azaz százhatvan millió ft volt.
S mindezek mellett településünk vagyona.. töretlenül, rohamosan gyarapszik.

Hát.... valahogy ezt mi, lakosok nem igazán vesszük észre.

Kiderült továbbá, hogy a DTV Zrt. felé.. 2016 ig bezáróan mi délegyháziak mintegy 100 000 000 azaz száz millió ft (kötbér), (lelépési díj) kötelezettség
megfizetésére számíthatunk.

A Vertikál Kft- vel kapcsolatosan felmerült , szemétszállítással összefüggő problémákról is esett szó..
Szilveszter Lajos közölte.. amennyiben a közbeszerzési pályázatot a fennt nevezett cég nyerné 2014 januárjában, úgy ő azt semmi képpen nem szavazza meg.. ( szokatlanul kemény, következetes vélemény nyílvánítás volt ez.. ,mely szemlátomást nem nyerte el a KB elnökének tetszését..
Jakus Lászlóné is csatlakozott Szilveszter Lajoshoz.. elmondása szerint a szamétszállító cég 8 db ,igen rossz műszaki állapotú gépjárművel végzi a sokszor elégtelen minőségű szemétszállítást.
A KB elnökéről sugárzott az egyet nem értés , szemmel láthatóan ha rajta múlik, akkor a nyeretes a Vertikál Kft- lesz..
Nem sokára megtudjuk.

Meg kell jegyeznem ,szubjektív véleményem, hogy általában véve is valamiféle feszültség, folytott, burkolt indulat lengi be a KB ülések levegőjét.

Ezek után a helyi adózással kapcsolatosan hangzott el tájékoztató
Mi szerint a gépjármű adó mértéke 18 % al elmarad a tavajitól
A helyi iparűzési adó a tavajinak 119 %-a
A telekadó elmaradt a tavaji mértéktől.
Az idegenforgalmi adó túlteljesített.
Az építmény adó mértéke 8%- al nőtt.
A talajterhelési díj mintegy fele nem lett megfizetve ,azaz 50 % -a folyt be..

Végül szó esett újra a "traktorról".
Vagy mezőgazdasági vontatóról?
Illetve megvásárlásának "égető" szükségességéről...
A Fókusz Takaréknál történő hitel felvételéről, mely hitel felvétel fedezetéül most figyelni!
Az óvoda alapítvány, telkei szolgálnának..
Hmmmmmmmmmmm.... érdekes.
A napirendi pont megszavazásánál Görbe István KB tag tartózkodott.


Tárgyalta a KB továbbá egy céggel kötendő, az energiaszolgáltatókkal kapcsolatos energia beszerzési szerződések felülvizsgálatának lehetőségét, mely szerint az esetlegesen felmerülő megtakarítások mértékének 50% áért végezné a cég a tevékenységet..

Felmerül a kérdés..
Ugyan miért nem törekedhet, keresheti meg maga az önkormányzat az a közműszolgáltatókkal a legmegfelelőbb lehetőséget?
Ez talán nem önkormányzati feladat?
Nem az önkormányzat kötelessége?
Minden esetre ezt a napirendi pontot is teljes egyetértésben elgfogadta a KB.

Nagy vonalakban ennyi az a kevés, amit megértettem a tegnapi KB ülésen.

Mielőtt elkezdődött volna a zárt ülés valaki, már nem emlékszem a személyre feltette a kérdést, hogy ma, azaz 2013 dec 11-én mikor indul a busz a Grófnő perére..
Mivel ezt én nem a testületi ülésre tartozó napirendi pontnak értelmeztem, elhagytam a termet és hazasétáltam..





"Délegyházán az önkormányzat én vagyok..."
Lehet találgatni , ki mondta.


Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 dec. 11 18:15 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 1.609 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.