Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!!

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2014 jan. 11 21:22 #1283

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

Gúnyolódhat nyugodtan, az pont a témához kapcsolódik.
Tudom, hogy ez Önnek új, de hozzá kell szoknia, hogy vannak Délegyházán tájékozott és józan paraszti ésszel tájékozódni képes emberek, akik nem esnek hasra egy jogi diplomától.
Egyébként meg nem engem kell meggyőznie, hanem a délegyházi Választópolgárokat. Én csak rávilágítok az általam problémásnak ítélt történésekre.
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 11 21:24 Írta: Stratos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2014 jan. 11 19:32 #1281

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Stratos!

Tájékoztatom, hogy immár végleg letettem arról, hogy Önt bármiben meggyőzzem, mert látom, hogy Ön az asztrológiától kezdve a zoológiáig mindenben profi. Különösen így van ez a jog területén, ahol nem is értem miért nem szerzett idáig diplomát. Mindössze a föld méhének kincseiről kellene többet tudnia, de ez könnyen pótolható tananyag.... Ja, meg még a tényeket is ismernie kellene...

Nos mindezek után kérem tartsa be a fórumozás írott és íratlan szabályait és a témához kapcsolódóan fejtse ki mélyenszántó gondolatait.
Utolsó szerkesztés: 2014 jan. 11 19:51 Írta: Rieblantal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2014 jan. 11 10:27 #1278

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Dr. Riebl Antal Polgármester Úr!

Beszereztem a Bányászati és földtani intézettől és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőtől az elmúlt pár év adatait vízjogi engedély alapján kitermelt homok és kavics vonatkozásában, melyből látható, hogy az MNV jelentéktelen összegeket kért a kitermelt nyersanyagért. Az Éváék sajnos beleültek az Ön hintájába.
A szeptemberi hozzászólásomban Önnek feltett kérdésre Ön valamiért nem válaszolt.

Tablazatok.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 szept. 20 08:38 #1169

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Riebl Antal Polgármester Úr!

Elolvastam az MNV levelét, amelyet figyelmembe ajánlott. Bizonyára Ön is örül, hogy rászántam 1-2 órát és bővítettem ismereteimet bányajogban. Ennek alapján az alábbi tényeket tartom fontosnak leszögezni, mégpedig azért, mert ezen információk fényében pontosabban megítélhető az Ön akkori ellenzéki ténykedése amivel megakadályozta az önkormányzati tavak rendbetételét.

2009-ben 46 különböző helyen összesen 965 433 m3 homokot és kavicsot termeltek ki vízjogi engedély alapján tevékenykedő cégek, és kétlem, hogy ezek a megfizetett bányajáradékon túl piaci áron megvásárolták volna azt az MNV-től, mert ezt a többi kitermelővel szembeni versenyhátrányt nem lettek volna képesek elviselni.

Vizjogi_alapjan_kitermeles.JPG


A jelenleg hatályos jogszabályok szerint a vízjogi engedély alapján tevékenykedő kitermelő a kitermeléssel a bányajáradék megfizetése mellett más kitermelővel azonos módon tulajdonjogot szerez, tehát semmilyen hátrányt nem szenved. (sőt előnyt élvez, mert a rekultiválás költségét meg tudja takarítani)
Az Önkormányzat törvényi kötelessége, hogy a tulajdonában lévő tavak megfelelő vízminőségét fenntartsa. Ezt mederkotrás nélkül nem igen fogja tudni megtenni. Ezért a kérdésem, hogy nem kellene- e az Önkormányzatnak élnie az adott lehetőséggel, és az iszapkotrás mellett jelentős bevétellel kitermelni a tulajdonában lévő tavakból a sódert, ahogy azt az előző Önkormányzat tervezte?

Önnek mi erről a véleménye?

Az MNV levelében a bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény (továbbiakban Bt.) és végrehajtásáról szóló 203/1998. (XII. 19.) Korm. rendelet 1/A re hivatkozva tett megállapítást.
A Bt.-t többször módosították, ezért csak a mederkotrással összefüggő módosításokat sorolom fel:
1. 1997. évi XII. törvény már külön rendelkezik a mederkotrással kitermelt ásványi nyersanyagokról mégpedig az alábbiak szerint : 2. § A Bt. 1. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép: ”(5) Nem tartozik e törvény hatálya alá:

a) a geotermikus energiát hordozó felszín alatti vizek kutatása és kitermelése, valamint

b) az építés, tereprendezés és a vizek medrének - külön törvényben meghatározott - vízgazdálkodási célból végzett alakítása, továbbá a kézi erővel végzett aranymosás. A terep rendezésével, illetve a mederalakítással összefüggő ásványi nyersanyag kitermelésére e törvény 20. és 41. §-ainak szabályait kell alkalmazni, ha az a kitermelt ásványi nyersanyag üzletszerű hasznosításával, értékesítésével jár.”

2. 2004. évi CXXXVIII. törvény, már külön bekezdésben rendelkezik erről a tevékenységről: (2) A Bt. 1. §-a a következő (7) bekezdéssel egészül ki:
„(7) Az építésügyi, illetve talajvédelmi hatósági engedély alapján végzett tereprendezéssel, továbbá a vízjogi engedély alapján végzett mederalakítással összefüggő ásványi nyersanyag kitermelésre az e törvény 20. és 41. §-ának rendelkezéseit kell alkalmazni.”

3. A 203/1998. rendelet 1/A paragrafusát a 282/2003. (XII. 29.) Korm. rendelet iktatta be és az 57/2008. (III. 26.) Korm. rendelet 1. §-a módosította azzal, hogy tulajdonjogot kell szereznie a vízjogi engedély alapján tevékenykedő kitermelőnek, de erre vonatkozólag nem ad semmilyen iránymutatást, és törvényt sem említ , tehát a jogalkotói szándék igencsak kérdéses: „1/A. § Az építésre, a tereprendezésre, illetve a vízgazdálkodási célból végzett mederalakításra hatósági engedéllyel rendelkező a tevékenysége során kitermelt ásványi nyersanyagot az engedélyében meghatározottak szerint felhasználhatja, vagy azon a külön jogszabály szerint tulajdonjogot szerezve azt hasznosíthatja, vagy értékesítheti.” Aláírta: Gyurcsány Ferenc (kis érdekesség) http://www.kozlonyok.hu/kozlonyok/Kozlonyok/9/PDF/2008/5.pdf

Viszont ami a lényeg, hogy az 57/2008. (III. 26.) Korm. rendeletet vonatkozó 1–22. §-a hatálybalépésének másnapján hatályát vesztette, a teljes 57/2008 pedig 2010.12.31-el: http://www.njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=118018.169096#foot2
(6) E rendelet 1–22. §-a, valamint 23. §-ának (3)–(5) bekezdése a rendelet hatálybalépését követő napon hatályát veszti.
(7) E rendelet 2010. december 31-én hatályát veszti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 29 21:06 #1157

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Ejnye Pusztia úr! :huh:

Elbeszélünk egymás mellett..
Számon kéri rajtam miért nem vettem részt a lakossági fórumon...
Szíve joga
Írja ezt úgy, mintha nem tudom én mekkora mulasztást követtem volna el..,akkor, mikor egy esti órán is a napi megélhetést tartottam fontosabbnak, mint na de hagyjuk..
Írja ezt úgy mint ha számított volna az az egyetlen aláírás..
De igenis számíthatott volna másik húsz, ötven vagy kétszáz.
Valószínűleg annak lehetőségét is én mulasztottam el.
Szívem joga.

Aztán ön írja, hogy a hatóság nem az aláírások alapján döntött..
Most akkor fontos aláírásunkkal tiltakoznunk, avagy nem?

Pusztai úr!
Furcsa, hogy itt is mindig a személyeskedés lesz minden értelmesnek induló eszmecsere vége.
Én itt bármennyire furcsán és akár milyen nagyképűen is hangzik a település egy részének véleményét fogalmazom meg..
Azokét, akik szólni félnek ,nyíltan vállalni véleményüket félnek.
Bár nem értek egyet félelmükkel de tisztában vagyok vele, hogy azért a többség félelme jogos..
Félnivalónk mindannyiunknak lenne.. sőt ,van is.. ki így küzd meg félelmeivel, ki pedig másképp..

Írhattam e néhány sort ön helyett aféle címzéssel, hogy "Akinek nem inge ,ne vegye magára"
Az is igaz én nem öltöztetni szeretném önt, milyen jogon is tenném?

Valamennyiünkön oly ruha van, amilyent felöltünk..

Sajnálom, hogy párbeszédünk lényegi része abban merül ki mit tett ön és mit tett vagy nem tett más..

Igazán nem ez lenne a lényeg..

Ígérem, hogy e topikhoz nem fogok többé hozzászólni.
No nem sértődöttségből..
Azért nem, mert tudatta vélem, hogy ezt a topikot miért hozta létre

Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 29 08:31 #1156

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Kulcsár Úr!

E fórumot azért nyitottam, hogy felhívjam a figyelmet a témában tartandó közmeghallgatásra. Elsőként egy szerencsétlen időpontot jelöltek ki, majd később egy másodikat. Meg is írta Ön, hogy részt vesz rajta. Na például ott is alá lehetett volna írni a tiltakozó ívet.

Egyébként szerintem a hatóság nem az aláírások száma alapján döntött az ügyben.

Tisztelettel:

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 28 21:35 #1155

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Pusztai úr!

"tehát aki alá akarta írni, szerintem alá tudta."
írja.

Nem... ez nem így van .
Jómagam nem is tudtam és így alá sem írhattam...

Viszont ha tudom, még talán pár száz aláírás gyűjtésében segédkezhettem volna..
De ugyebár a sportban nincs "volna" s mivel a népnyúzásból ebben az országban intézményes szinten űznek sportot ezért lett, hogy az a bányanyitási hercehurca csak megint nem a falu lakóinak érdekeit képviseli végül.

Mit tehetne ön, mit tehetne más?
Igazán nem tudom.. ön tett ezt- azt.. talán mások is ,nem tudom.
Nem tisztem megítélni, ki mit tett .
Bányanyitás ügyben talán most jön el az ideje a bulldózer elé fekvésnek..
Emlékeim szerint volt szó efféle véleménynyilvánítási szándékról.

Halovány elképzelésem sincs mit lehet tenni, azon kívül, hogy már sokszor leírtam ez ügyben is a véleményemet.. a magam részéről teszem, amit jónak látok..
Mint ahogy mindenki más is azt teszi., gondolom...
A végeredmény pedig .... tessék, voilá!

Higyje el száz felé húz ez a település..
Üdülősök a falubéliek ellen és kontra...
Jobb oldal a bal oldal ellen és kontra

Szőke a Barna ellen és kontra... különös tekintettel a nagybetűs részre. :blink:


Felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy barna vagyok... :lol:
Éppen ezért van egy utópisztikus álmom ha már a véleményemet kérdezi..
Van ennek a körzetnek egy országgyűlési képviselője,,,
azt hiszem Pest Megye 13. számú választókőrzet és ha jól emlékszem a képviselő neve Dr Pánzél Károly..
Ne kérdezze, hogy jobb oldali vagy baloldali gondolom, mikor milyen:D

Na... szóval ez a falu, ez a járás ez a régió( Mivel megyék talán már nincsenek is) ez az ország értünk Magyar állampolgárokért van...
Szóval az utópisztikus álmom az, hogy fel kell ébreszteni közös pénzünkön magas pozícióban ülő, értünk semmit nem tévő közszolgákat, hogy megállj!!
Elég!

Persze ez az álom utópisztikus, elismerem..

Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: banditera

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 28 20:02 #1154

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Kulcsár Úr!

Köszönettel vettem véleményét.

Én egyszerű lakóként nem tudok világmegváltó dolgokat tenni, csak olyan egyszerűeket, mint pl. bejelentkezni hivatalosan az eljárásba annak érdekében, hogy a hatósági eljárás irataiba betekinthessek, értesítéseket kapjak, fellebbezési joggal élhessek stb. vagy pl. aláírásgyűjtést kezdeményezzek, mely szerencsére követőkre talált és sikerült a korábbi eljárásban 50-nél több aláírást gyűjteni (ezért tartották meg az első közmeghallgatást, egyébként szerintem már rég jogerős engedélye lenne a vállalkozónak), majd a legutóbbi eljárásban kb. 200-250 aláírást gyűjteni és azt megküldeni a hatóság részére. Emellett az Önkormányzat is beküldött egy tiltakozó álláspontot tartalmazó nyilatkozatot.

Sajnálom, hogy a hatóság ezeket az erőfeszítéseinket nem vette figyelembe.

Egyébként nem azért nem kerestem Önt, mert bármilyen aggályom lett volna az együttműködéssel, hanem azért, mert Délegyháza több pontján is gyűjtötték az aláírásokat (Anikó Cukrászda, üdülő soron stb.), tehát aki alá akarta írni, szerintem alá tudta.

Kérem jelezze, hogy ezen kívül egy lakó mit tehet még egy hasonló ügyben, mert nekem nincs sok ötletem.

Tisztelettel:

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 28 16:52 #1153

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Pusztai úr!


"Jelenleg a felügyelet határozatára várunk, meglepődnék, ha nem utasítanák el újból a kérelmet."
Írta e fórumra kb két hónappal ezelőtt

Jómagam régebben azt jegyeztem meg, hogy nincs kétségem affelől, mi szerint ezt a bányanyitást is engedélyezni fogják, mint ahogy eddig mindegyiket engedélyezték.

Sajnos nem önnek lett igaza.




Nem vagyok szomszédja.. sőt!





Ettől függetlenül felajánlottam segítségemet, hogy egy esetleges aláírás gyűjtésben vállalnám a részem.. tisztelettel jegyzem meg , nem keresett az ügyben.
Eltelt két hónap tétlenül..
Maradt 15 nap, ami alatt érdemben lépni szinte képtelenség
Bár régebben kifejtettem abbéli véleményemet, mi szerint nincs kétségem aziránt, hogy meg fogják adni az újabb bányára is az engedélyt. mégsem tettünk semmit.

A szomszédok összefogása kevés.
Nagy valószínűséggel sajnos a teljes lakosságé is az. de ha nem teszünk semmit az a leg kevesebb.

A település teljes lakosságának fel kellene végre mérnie milyen irtózatos környezeti és anyagi károkozás zajlott le településünkön a "rendszerváltás" óta.mindvégig az érdekeinket "képviselő" település vezetés hathatós támogatásával
Mára alig maradt valami közös vagyonunkból...

A konkrét üggyel kapcsolatban újfent csak azt a felajánlást tehetem önnek vagy bárki másnak, hogy bárminemű bányanyitással, bővítéssel kapcsolatban ,ami Délegyházán történik én erőm szerint hajlandó vagyok tenni..

Ha ön vagy más szívesen veszi segítségemet annak örülök.
Ha nem, az ellen sem tehetek igazából semmit.


Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 aug. 28 16:05 #1152

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Kedves Szomszédaim!

Jelezném, hogy a Közép-duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi, Vízügyi Felügyelőség 2013.08.24-én kelt határozatát, mely szerint a hatóság a Vadvirág utca mögötti 039/4-7, 039/9-11, 039/21-25 helyrajzi számú ingatlanokon tervezett kavicsbánya létesítésére környezetvédelmi engedélyt adott a Dömper 2002 Kft. részére.

A határozat innen letölthető:

kdvktvf.zoldhatosag.hu/?menu=index&page=hirek&id=4308

A fellebbezésre 15 napunk van.

Kérem a T. Önkormányzatot, hogy az ügyben szíveskedjen összehívni egy közmeghallgatást.

Tisztelettel:

Pusztai Gábor
Utolsó szerkesztés: 2013 aug. 28 16:07 Írta: Itsnogood.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 jún. 13 20:48 #1103

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Nagy Péter!

Maradjunk jelen esetben inkább a fenyegető bányanyitásnál...


Ui:
Mivel nem találtam elérhetőségét a profiljában s igenis ingemnek gondolom azt, ami s ahogy Délegyházán zajlik hát kifejezetten önnek címezve válaszolnék..

Kérem elérhetőségét megadni szíveskedjék..

Az enyém megtalálható a profil fül alatt..




Még egyszer hangsúlyozom... nem találtam elérhetőségét..
A leg távolabb áll tőlem a bennem megfogalmazódó, másokban esetleg megütközést kiváltó véleményem érdekből történő elhallgatása..
Ezért én ezt az inget ha megengedné, felpróbálom.. :)

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 jún. 13 22:56 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 jún. 13 19:22 #1102

  • Nagy Péter
  • Nagy Péter profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek: 2
  • Karma: -1
Kedves Gábor,

Köszönöm a tényeket.
Azt hiszem, mint minden más témában, itt is a korrekt pontos tájékozatás az, aminek hiányát látjuk.

OFF TOPIC:
Másik gondolat:
nem címzem senkinek ,akinek nem inge nem veszi magára.
Vannak akik lehet, hogy csendben vannak, de ha kell cselekszenek.
És vannak olyanok is akik bár lehet, hogy jó szándék vezérelte őket valamikor, de állandó kritikus , megosztó, sokszor érthetetlen gondolat menet mentén fűzött mondandójukkal, amik (néha) ténybeli pontatlanságokkal, fantazmagóriákkal, összeesküvés elméletekkel , régmúlt dolgok felhánytorgatásával, nem az összefogást, hanem épp a széthúzást erősitik.
Én ezt már nagyon unom.A nagy politikában is, és itt is.
Herótom van az olyanoktól akik állandóan azzal jönnek, hogy a magyarok ilyenek meg olyanok, sőt a Délegyháziak, még a Dunavarsányiaknál is rosszabak, A Rákoczi útiak meg a legrosszabbak.stb.Az ilyen költözzön Mogadishuba és ott hírdesse az igét.
Én igen is büszke vagyok arra, hogy itt élek, és, hogy magyar vagyok, ha kell segítek a szomszédaimnak, barátaimnak, vagy annak aki lerobbant az út szélén. Ha kell kimegyek és lefekszem a dózer elé, hogy itt ne legyen bánya.És különben ha nem tetszik a rendszer 4 évente szavazok. Ennyi.Bocsánat de nagyon kikívánkozott.
Utolsó szerkesztés: 2013 jún. 13 19:26 Írta: Nagy Péter.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rieblantal

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 jún. 13 16:10 #1101

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Pusztai úr!
Szerkesztettem hozzászólásomat..
ajánlom figyelmébe :)

Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 jún. 13 16:05 #1100

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Kulcsár Úr!

Levelemet ugyan Önnek címeztem, de a szándékom az volt vele, hogy mindenki képbe kerüljön, aki a fórumot olvassa (pl. az előttünk író Nagy Péter úr is). Értelemszerűen nem tudok minden részletre kiterjedő elemzést írni, én kizárólag a szomszédomban tervezett bányaügyben írtam le az előzmény információkat.

Üdv,

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vadvirág u. BÁNYAÜGY - KÖZMEGHALLGATÁS LESZ!!!! 2013 jún. 13 16:01 #1099

  • Bila Gitta
  • Bila Gitta profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Márpedig a tények roppant makacs dolgok..
  • Hozzászólások: 75
  • Köszönetek: 19
  • Karma: 1
Tisztelt Pusztai úr!

Örömmel konstatálom, hogy a tényeket közzé teszi..
Mint tapasztalja itt a fórumon ,még a névtelenség köntösébe burkolódzva is csak olvasni ,szemezgetni szeretnek a résztvevők..

A magam dolgában nyilatkozva.. köszönöm, ott voltam a 2010 ben megtartott közmeghallgatáson, ahol településünk Géniusz Makszimusza kinyilatkoztatta, hogy sem nagyra becsült személye sem a tiszteletre méltó képviselő testület nem támogatja a jövőben egy kavicsbánya nyitását sem..
Egyébként egy hivatalos határozatot is kézhezkaptam a meghallgatás eredményéről,. mint a többi a nevét vállaló résztvevő.. ha jól tudom.

Szóval az ön által közzéadott tényekkel én magam tisztában vagyok.

Településünk lakossága nincs tisztában vele... többek között ezért tettem közzé a megjelölt térképvázlatot ,mert egy átlag polgárnak ki a mindennapi életben nem paragrafusok és HRSZ számok olvasgatásával tölti az idéjét,
szóval, hogy legalább az átleg délegyházi polgár számára is tudni lehessen a tervezett bánya nyitás pontos helyét..

"Jelenleg a felügyelet határozatára várunk, meglepődnék, ha nem utasítanák el újból a kérelmet."
Írja..

Reménykedjünk együtt Pusztai úr!

A legutóbbi közmeghallgatás első meghirdetett időpontja eleve nem tudom kinek jutott eszébe....

Jó magam sajnos a későbbi időpontban sem tudtam részt venni...




Éppen a "portámat sepregettem".. mert nekem még van mit.. sajnos nem makulátlan..



"Egyébként a legutóbbi közmeghallgatáson pofátlanul kevés lakos vett részt, egy ilyen horderejű ügyben a fél falunak ott kellett volna lennie. Én ott voltam, örültem volna, ha a sok duma helyett mindenki ott mondta volna el az aggályait, mert legalább a hatóság is látta volna."

Írja...

Kérdezem én bár mi féle lakossági meghallgatáson találkozott ön már tömeges megjelenéssel délegyházán?

A dolgok lényegét én másban látom..
Délegyháza település tesze-tosza lakosságának vélemény nyilvánítása nélkül is.. a józan ész, a száraz tények alapján itt, ebben a régióban a leg kissebb vízfelületet nyitó kavicsvagyonrablást meg kell akadályozni...

Pusztai úr!
Ön nekem címezte bejegyzését..
Az én figyelmem e témában élénk.., higyje el..

Megítélésem szerint talán mások érdeklődését kellene megélénkítenie..

Még valami Pusztai úr!.
Egy esetleges a szóban forgó vagy más bányanyitás ellen tiltakozó, protestáló esetleges aláírás gyűjtésben ,mely a lakosság a bánya nyitások elleni véleményét hivatott kifejezni. személyes segítségemet falajánlom...

Hogy, hogynem ez az elmúlt negyed században idáig ,itt nem jutott eszébe senkinek..


Tisztelettel: Kulcsár László
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani."

Lance Armstrong
Utolsó szerkesztés: 2013 jún. 13 16:11 Írta: Bila Gitta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.209 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.