Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Üdülőhelyi mindenféle.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 13 21:16 #66

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Péter!
Figyelmetlenül olvastál!!
A gázórát már másodszor nem adtam!! :woohoo:
Behajtó céges eos. mit utdom én milyen KFT. ablakos, lejárató levelein rég túl vagyok..
Ugyan ezen cég heti rendszerességgel küldött zaklató SMS ein rég túl vagyok..
Fenyegetőző Ügyvédi felszólító levélen régen túl vagyok...
Két tanúval aláírt hiteles jegyzőkönyvvel rendelkezem...
A túlfizetésem értékének a nem létező tartozásomból való kegyes jóváírást igazoló okmányokkal rendelkezem...
A papírok majd magukért beszélnek...
Hja.. és még valami gondolod, hogy van ügyvédre szükségem?
A legutolsó ember lenne egy ügyvéd, akihez segítségért fordulnék.. :lol:
Majd a bíróság dönt..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 13 21:11 #65

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Apropó!
Tegnap hol volt zenés vigalom? A gerőt elhallgatva nem szívesen lettem volna a szomszédjuk. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 13 17:12 #64

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tényleg vagyunk egy páran akik nem értjük.
Mert a jegyző ugye elvileg ha jól tévedek az önkormányzat hivatalát hivatott vezetni, és nem a e-on embereként részt venni egy vitában. Ilyen alapon mondhatom én is hogy tartozol nekem, és intézkedjen az önkormi, hogy legyél otthon, mert elhozom az egyik macskádat. akkor is, ha az a szomszéd macskája, mert az óra ha jól tévedek szintén nem az e-on tulajdona, hanem a magázé, akié a hálózat, , így azt megint nem értem mit akar az órával.
De te is birka voltál. Miért nem laktad le a túlfizetést szép csendben, akkor nem tudták volna a nem létező tartozásból levonni. szerintem a pereskedéssel sem jársz jól, max az ügyvéded.
Egyébként mi is hasonlóképpen jártunk velük.
Rendszeresen eljátszották, hogy két havi normál díj után kiküldtek egy másfél évnyi fogyasztást tartalmazó havi számlát. Egy ideig ment az, hogy telefon, majd végighallgattuk a "fizessék be mjd lelakják" próbálkozást, majd számla módosítás. Aztán mivel nekem sincs ingyé a telefon elég lett, és nem érdekelt.
Nekünk is küldözgettek mindenféle dörgedelmest, majd kiadták az ügyet egy eos nevű behajtónak, aki azzal próbálkozott, hogy naponta telefonon zaklatott. Egy ideig jó poén is volt szegény csajt telefonon hosszú negyedórákig körbeadni a kollégáknak, hogy mindjárt jövök, meg elbeszélgetni vele, hogy én éppen a tó partján ülve kortyolgatom az italomat, és rákérdezni, hogy ő is így tesz e. Biztos megérte kifizetni. Aztán mikor erősködött, hogy de én állíttassam le a végrehajtást (?) akkor elgurult a gyógyszerem, írtam mindkét társaságnak egy elektronikus levelet (mert úri ember ilyen szavakat nem vet papírra) amiben mint apa a hülye gyerekének elmagyaráztam, hogy az, hogy ők a hasukra ütnek, az nem fogadható el az állítólagos tartozásra bizonyítékként, egyébként pedig elmehetnek a bíróságra, meg ahová gondolom. És jé! Egyből ki tudtak küldeni leolvasót, le tudott állni a zaklatásom, és azóta megtanultak rendes számlát küldeni. Nem tudom miért ez kellett, de sikerült.
Úgyhogy ne add a gázórád, hanem inkább írjál! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 12 11:57 #63

  • Szerzsi
  • Szerzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: 0
Szerintem leszünk még egy páran,akik nem értjük :silly:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 12 11:47 #62

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Szerzsi úgy került a képbe a jegyző, hogy hivatalos felszólító levelet küldött ki , mint írtam, ,hogy mely napon, mettől -meddig tatrózkodjam otthon ,mert ebben az időben jönnek a szolgáltató szakemberei leszerelni a mérőórám...

Ez tény...
Hidd el én sem értem....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 12 11:14 #61

  • Szerzsi
  • Szerzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: 0
Olvasom,és még mindig nem értem,hogyan került képbe a jegyző? Kicsi falu,oké,de az önkormányzat működéséért felelős embernek mi köze van egy magánszemély és egy szolgáltató közötti vitához? Bárki is kérte meg arra,hogy szóljon Neked,mindenképpen etikátlan.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 11 23:09 #60

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Hali Péter, te állat...
Ugye hívhatlak eképpen... személyes ismeretségünk okán is...

E-on ügy ?
4,5 éve kaptak kétszer becsült számlát ,melyeket korrigáltattam.. a korrigált számlákat megfizettem.... mindezek ellenére a mai napig követelik tőlem a két becsült számla összegét és azok kamatait...meg mindent ,ami éppen az eszükbe jut...
Két éve ügyvédi felszólító levéllel fenyegetett meg egy zugügyvéd( Szerintem hatalmas hibát elkövetve) amennyiben nyolc napon belül nem fizetem meg a vélt tartozást, indítja a peres eljárást ellenem... nem tette...
Pár hónapja felhívtam a becses figyelmüket, hogy nem tartozásom nincs de túlfizetésem van úgy egy éve!
Erre nagy kegyesen jóváírták a túlfizetésem összegét A NEM LÉTEZŐ TARTOZÁSOMBÓL :S persze ,hogy Ők használták az én pénzemet arra kamatot egy fillért sem számoltak fel... Érdekes ez is...
Kicsi délegy jegyzője meg úgy jön képbe ,hogy kb. egy hónapja ő értesített ki hivatalból ,mely napon tartózkodjam itthon mert jönnek a gázmérőmet leszerelni...
Telefonon is kaptam értesítést a hivatalból igaz nem hivatalosan... szóval kicsi falu ez... Ugye érted?
Másodszor jött a fiatalember leszerelni a mérőt mert úgy két éve már volt egyszer, de nem ment neki...
Meglátott már mosolygott is... azt mondta szó szerint.. "Még mindig ezek az .... ... ..?"
Mondom, igen még mindig ők...
Megkértem csináljon egy jegyzőkönyvet ha már itt van kiállított egy hivatalos jegyzőkönyvet ,hogy a gáz vételezési helyen semmiféle szabálytalanságot nem tapasztalt, fényképpel alátámasztva..
Egy kávé mellett elbeszélgettünk...
Végül is ő nem tehet semmiről ,ez a dolga...
Szeptemberben indítom az E-on ellen a polgári pert... Meguntam... Elég volt...

A topikokkal kapcsolatban is biztos én vagyok a hülye, hogy csak így simán jövök ide és nem látom őket...
Végül is elvégezhetnék én az átlag fórum látogató egy számítástechnikai tanfolyamot...
Így lassan az 50 felé

jóéjt!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 11 22:40 #57

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Nem üdülőhelyi, de tényleg mindenféle.
Ez az E-ON közjáték tulképp micsoda?
Szerintük nem fizeted a gázt, vagy neked is másfél évi fogyasztást számláz ki egy hónapra?
És hogy jön a képbe a jegyző?

Egyébként a topikok megvannak,csak nem a főoldalon. Idex,belépő kapu,és ott megtalálható mindegyik. Csak ezt nem nekem kellene lekommunikálnom. Elképzelhető,talán,stb.....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 10 22:48 #56

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Mi úgy két hete ugyan így jártunk..

Az E-ON nak Szeptemberben megyek neki4,5 éves ügy!!
A múltkor is kicsi délegyünk jegyzője hívta fel a figyelmemet mikor legyek otthon ,hogy levehessék a gázórát....
Lazán megállja a zaklatás, hitelrontás és becsületsértés bűntettét.. szerény megítélésem szerint...
Mindaddig legalábbis ,amíg jogerősen ki nem mondja egy bíróság, hogy xar ember vagyok..

Más!
A vezetékjog ellen próbáltam meg egy összefogást megszervezni....
Tojik itt mindenki bele , mindenbe....
Az a tipikus, akkor dögöljön meg a másik lova ,effektus...

Nem vették le... s nem is fogják...
Viszont a bokájukat megütni, egyesek ezért igen!!
Mi az, hogy valakit jogerős bírósági végzés hiányában adósnak minősíteni?!
Soha nem voltam adós most sem vagyok...


Ui: Az igazi adósok meg röhögnek a markukba ők szociálisan rászorulnak...

Még egy dolog.... hol volt ez a topik úgy két hétig? :blink:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 10 18:38 #55

  • Szerzsi
  • Szerzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: 0
Egy ideje már gyanús volt,mintha hiányoznának leveleim.Olyan számlák befizetését kérte számon tőlem több szolgáltató,amire nem is emlékeztem.De az ember alapvetően jóhiszemű. Sajnos ma a gyanúm beigazolódott. :( Elmentemben láttam,hogy van egy értesítő a postaládámban,mire hazaértem már nem volt benne. Tény a ládánk hátulja nyitott,az is tény,elég erős szél fúj ma,viszont annyira meg nem nyitott,hogy kifújja.Szóval furcsa,ki-miért kíváncsi arra,milyen fogyasztásunk van pl.gázból,de innen üzenném neki,ha már elviszi a számlát legyen szíves fizesse is már be.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 júl. 09 22:03 #37

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Elég rosz topicba írtam... bocs! :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 júl. 09 22:00 #36

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Pár szombat esti szösszenet, így két nappal a légi és földi szúnyoggyérítés után...
Úgy 20 perce jöttem be ,miután elláttam az állataimat, mit jöttem be?!
Menekültem!!
Majd meg ettek a szúnyogok!
Alig hittem el... négy öt napja még én írtam, hogy nincs szúnyog...
Lett! :ohmy:
Gondoltam lezuhanyozom...
Elkezdtem... furán csordogálva folyik a víz....Nehezen sikerült a tusolás....
Bactatja a csőröm.. lemegyek a pincébe...
Vezetékes víz nyomása 1,4 Bar!
EZ IGEN!!
Ezért fizetjük a nem kevés ,mi több országos viszonylatban is ,szinte csúcstartó víz és csatornaszámlát...
Az már csak hab a tortán ,amint este hazafelé jövet... nézem a szép, virágos délegyházi főutcát...
Virulnak a muskátlik, gondos ápolást kapnak...
Holnap lefényképezem... Nem semmi..
Az út építéssel kapcsolatban csak annyi, a munkás helyére kell állni ebben az igen jó időben dolgozni egy fél napot és kritizálni a munkáját.. bár milyen is az.

Az persze ,már megérne pár misét hová lett 5 választási ciklus alatt beszedett súly és teljesítmény adó, hogy ezen 1800 fm út ( vagy 1400 fm ?) megépítésére, a mi Délegyházi lakosok kontójára felvett 33 millió forint kölcsön segítségével kerül sor... Mely persze kamatokkal terhelve nem is 33 millió forint...
Nem baj..
Bővítjük az Óvodát is... mi másból, mint kölcsön felvételéből....
Van Délegyházának likviditása, amiből ezt a temérdek pénzt kamatostól fizetni tudjuk...
Egyet nem értek.... ha hitel felvételre és kamat törlesztésre van pénz, akkor gondos gazdálkodásra és a kamatterhek megtakarítása útján még több anyagi forrással rendelkező , jó anyagi helyzetben lévő Délegyházára ,miért nincs?!
Talán egy jó közgazdász meg tudná magyarázni...

Jóéjt kicsi délegy...!!

Ma estére ennyi talán elég is...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 júl. 06 19:31 #30

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Na!
Ezek szerint ezzel a szerrel nyugodtan lehet a sivatagban permetezni a semmit...

Délegyházán és környékén tudvalévő, hogy alig van vízfolyás..

Van egy másik megoldás is...
A repülőgép 5-6 kilométerrel elkerüli Délegyháza légterét és akkor talán nem kerül délegyházi vízbe a szerből....
Talán..
Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy ne kerülne...

Kapcsolódva az előttem szólóhoz.... július elejét írjuk és magas vízállás ,csapadékos időjárás mellett sincs szúnyog!!
Szerintem akkor kellene irtani ha van mit!
Múlt évben lett ,volna..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 júl. 05 19:38 #29

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
A permetezésre használt szerről kb. ennyit találtam a Bayer oldalán:

Aqua K-Othrine rovarirtó koncentrátum

Az új engedély a vizektől és vízfolyásoktól 30 méteres biztonsági sáv betartását írja elő.

Felhasználhatóság kártevők szerint:
Szabadban és zárt térben, repülő rovarok (legyek, szúnyogok) irtásra alkalmas.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 júl. 05 19:23 #28

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
A szitakötők (Odonata) lárva korukban édesvízben fejlődő, ragadozó rovarok.
Az egyenlő szárnyúak a növényzeten ülő zsákmányra vadásznak, az egyenlőtlen szárnyúak röpülő zsákmányra – főként szúnyogokat, legyeket és levéltetveket esznek. Rágóik jól fejlettek.
A nemrég kelt szitakötők szinte egyfolytában vadásznak a kisebb repülő rovarokra: legyekre, szúnyogokra, rajzó hangyákra – gyakran csoportosan.

Na ez nem saját kútfőből való!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 2.146 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.