Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Üdülőhelyi mindenféle.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 dec. 22 01:09 #675

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Antal!
Most látom, hogy feledékenységem okán bunkó voltam és még meg sem köszöntem a gyors választ, így ezúton teszem azt meg, ha már a gyors intézkedést nem köszönhetem meg, tekintve, hogy négy-öt hét is eltelt azóta, de az a fránya grédler csak nem ért ide. Értem én, hogy a falu más területén élők előbbrevalók nálunk (legalábbis az ilyen jellegű kérdésekre adott válaszok általában úgy kezdődnek, hogy igen, de a tanyavilágban van 40 km út, és előbb azokat...), és azt is, hogy 40 km út nem kevés, hiszen ez a gép nem egy gyorsvonat, hanem inkább egy sétáló ember sebességével haladva végzi a munkáját. Igaz 40 km-t egy sétáló ember két munkanap alatt vidáman teljesít. Ha minden kocsmánál megáll akkor három. Ha nemcsak megáll de le is ül, akkor öt napba is beletelhet, de akkor már ilyen nagy 22-es anyákat is kell húzni az ujjaira tehát barkácsboltot is útba kell ejteni. De mi a fene okozhatja, hogy egy hónap is kevés arra, hogy ideérjen? Egyáltalán. Miért kell hagyni az utakat így tönkremenni? Miért nem lehet rendszeresen karbantartani, amíg nincs kővé dermedve? Nem azzal az indokkal vették meg ezt a gépet anno, hogy ezzel rendesen karban lehet tartani az utakat ellentétben az öreg Csepel motorossal? Ehhez képest hozzávetőleg egy éve hozzá sem nyúltak. Pedig ez az a dolog, ahol annyira kis ráfordítással olyan látványos eredményt lehet elérni, de úgy látom mi akik itt lakunk még ennyit sem érünk meg önöknek. Úgy érzem, falu vezetése pártállástól függetlenül tesz azokra az emberekre akik itt élnek. Mikor itt a legutóbb egy "elöljáróság" ennyire semmibe vette egy a település bizonyos részén élő embereket, akkor azok az elszakadás mellett szavaztak, és azóta van önálló Délegyháza. Lehet, hogy nekünk is ezt kellene tenni? Mindenesetre sajnálom, hogy nincs itt senki, aki ezt elindítaná, aki mögé oda lehetne állni. Még nincs. Ahogy járható út sincs. És ahogy elnézem tavaszig nem is lesz. Mondjuk szvsz ha önökön múlik, akkor utána sem.
:-/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 nov. 17 23:13 #553

  • csikadam
  • csikadam profilkép
Talán jobb lenne és hasznosabb Délegyházának, ha ez a csoda - gréder vitrinben lenne és persze jobb lehetne ilyen szakmai háttérrel az autótulajdonosoknak is.

Gyerekfej méretű kődarabokkal vegyített földdel szórják tele a gödröket, elég,ha elindul bárki Délegyházáról Dunavarsányba földúton...

Nem is értem...

Gondolják, csak jön a hó és eltakar mindent?

És a kövek szétverik az alvázat...
A kipufogó rendszert...
A karosszériát...

Erdélyi István
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 nov. 17 09:52 #550

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Köszönöm hozzászólását. A gréder nem vitrinben van, hanem a tanyavilág útjait egyengeti (van belőle több mint 40 kilométer). Természetesen rövidesen az üdülőterületen is gréderezünk, addig kis türelmét kérem.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 nov. 16 23:38 #549

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tudom, az én hozzászólásaimmal úgy vannak az illetékesek, mint anyós a csákánnyal, de az elmúlt napokban a környéken jártamban-keltemben megérlelődött bennem egy kérdés.
Azt a jódrágaféle grédlert nem lehetne kivenni a hivatal vitrinjéből, és kiküldeni egy kicsit ide az üdülőre dolgozni? Mert az útjaink lassan olyanok, mint Drezda szőnyegbombázás után.
Örök hálánk üldözze érte!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 jún. 10 18:11 #234

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Egyik szomszédom szerint egy oszlopra kirakott kiírás szerint holnap (hétfőn) 8-16ig nem lesz gáz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 jún. 04 23:39 #232

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tegnap ismét gyarapodott a szeméthegy.
A vonszolás nyomok szerint valaki(k) a Fény utcai leégett házak előtti levágott olajfáktól vitt(ek) utánpótlást, illetve még egy fa koronáját is odavitték. Gondolom azé a fáé lehet, ami a saroktól pár méterre van levágva. (Persze az is lehet, hogy valaki felsöpörte az utcát, a szemetet meg a manócskák hordták oda.) Minden esetre a kedves elkövető már arra sem vette a fáradtságot, hogy felrámolja a mocskát a többi szemétre, simán csak leb..ta mellé, a Fény, és Akácos utcák kereszteződésébe, az úttest közepére úgy, hogy alig lehet mellette elférni.
A kérdésem, hogy nem lehetne ez ellen valamit csinálni?
A másik kérdésem, hogy ez a dolog (szemetelés) tényleg csak engem zavar?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 máj. 07 11:08 #221

  • Zoli99
  • Zoli99 profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 20
  • Köszönetek: 1
  • Karma: 4
Nálunk is épp csak csordogál a víz. Nincs valami nagy nyomás, főleg az esti órákban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 máj. 06 23:13 #218

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Más.

Talán már volt szó mostanság a szemétről. (Mielőtt szó érné a ház elejét, kijelentem, hogy nem személyeskedni szeretnék. :-) )
A valódira gondoltam, jelesül az akácos utca melletti áldatlan állapotokra.
Az ember magas, saccra több tíz méter hosszú kupacra, ami az amúgy is keskeny út egy részére rálóg, és ráborulással fenyeget, és amit sem föld napi szemétszedés, sem más apropóból nem sikerült onnan eltüntetni.,
Mikor két éve levágtam a velünk szemben lévő fákról a belógó balesetveszélyes ágakat, és az ágak azt az időt, amíg össze nem daráltam őket addig az úton töltötték. (hja kérem, öreg abrikter nem gyorsvonat.) Akkor kisvártatva megjelent az egyik kedves képviselőnk a hivatal kocsijával, és fényképezőjével, majd nagy erőkkel való kattogtatás közben azzal fenyegetett, hogy így feljelent, meg úgy feljelent.
Kérdezném a kedves képviselő urunkat. Ha már akkor nem járt erre mikor a kupacot nagyját kihordták a fény utca elejéhez közeli ingatlanról, vagy a többi "gyarapodásnál", akkor most nem akar kijönni azzal a fotoapparáttal, és nem akarna esetleg intézkedni? Már szolgálati kocsi sem kell hozzá. Van busz.
A fáradozást előre is köszönjük!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 máj. 06 22:46 #217

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Egy hete, a négynapos hétvége óta a víznyomás nálunk a gyalázatos, és a nemlétező között van, azaz hogy nincs. A zuhanyrózsa teljesítményére valszeg a 90-es prosztatás nagyfater is képes percenként pár liternyi átfolyást ráverni.
A kérdésem az, hogy csak minket, boldogít az ország top 10 árú szolgáltatója ezzel a teljesítménnyel, vagy demokratikus a hiba és mindenhol fennáll?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 24 10:25 #79

  • Szerzsi
  • Szerzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: 0
Én sem feltételeztem azt,hogy a Jegyző Asszony nem jogszerűen járt volna el,csak nem értettem, hogyan került a képbe. Az etikátlan jelző nem neki szólt,hanem annak,aki egy ilyen lezáratlan ügyben megkeresi,ami viszont meg most már tudom sajnos teljesen jogszerű. Furák a törvények!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 24 09:33 #77

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
elnézést a sok helyesírási hibáért... egy kissé felpörögtem... :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 24 09:31 #76

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Hoppá!
Átolvastam ,kissé figyelmesebben...
A Jegyző asszony válasza nekem szólt...!!

Tisztelt jegyző asszony!
Nem sérelmeztem semmit!!
Egy közösség fúrumán megosztottam minden napi tapasztalataimat az életből....
DE!

Idéznék az ön által leírtakból!

"Tájékoztatjuk továbbá a Tisztelt Lakosságot, hogy az elosztói engedélyes a vonatkozó jogszabályok értelmében a felhasználási helyre való bejutás érdekében az illetékes jegyzőhöz fordulhat, amennyiben a felhasználó akadályozza vagy meghiúsítja:"

Nem akadályoztam meg!!!
Nem hiúsítottam meg!
Nem vagyok adósa az E-on nak!
Ez egy 4,5 éves ügy!
Már másodszor jött megpróbálni, leszerelni a mérőórámat a Magát alkalmazottja!
Az ön felhívása nélkül sem akadályoztam illetve hiúsítottam meg a bejutását ,akkor sem!
Kissé faramuci magyarázat...
Lehet, hogy a VET. alapján jogszerű de lehet az is ,hogy polgári peres jogszabályokba ütközik...

Tisztettel: Kulcsár lászló
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 24 09:19 #75

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Péter te állat!
De legalább, most már érted!

Más ha már a jognál tartunk anno emlékszel írtam az un. "vezeték jogról" is, mely szintén össznépi akaratból és a nép javára létrehozott "törvény" mely sokunkat érint délegyházán is, s mely ügyben bár szerettem volna közös fellépést, az érdektelenség okán nem sikerült...
Íme egy Pécs környéki példa, hogy nem biztos az minden esetben, mert valakik, valamilyen okból ,valamely törvényre hivatkoznak, hogy azt nem írja felül más törvény, törvények...

Amúgy a főoldalon elhelyezett Jegyzői tájékoztatás nem feltétlen neked, vagy csak neked szól.... bár azt a részét nem firtatja senki, hogy vajh miféle jogi alap az, amely valakit egy közösség előtt bármiféle hátrányos megkülönböztetéssel illet, még ha az valamely jogszabállyal ki is magyarázható...
Azért még felmerül a kérdés , hogy etikus e...
Mindenesetre egyet megígérek....
Az általam az E-on nal szemben indított ,esetleges számomra kedvező ítéletet szolgáltató bírósági végzésben, többek között a helyi faliújságon is helyreigazítást kérek...

Íme a cikk, amire gondoltam... www.jogiforum.hu/hirek/20412
Nem látom be ha valami Pécs környékén működik egy közösségben az miért nem működik, például kicsi délegyünkben?! :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 23 23:21 #68

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Értem. Illetve nem értem, csak azt, hogy a jog egy fura madár, de ez már az én bajom. :-)
És ezúton szeretném megköszönni a Jegyző Asszonynak a főoldalon található, a témába vágó hasznos tájékoztatóját! A félreértések elkerülése végett részemről legalábbis nem nehezményeztem, hanem csupán nem értettem, hogy mit keres egy jegyző egy magán cég, és egy magánember vitájában, ahogy nem feltételeztem (De tényleg!) hogy nem jogszerűen járna el.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2011 aug. 14 07:51 #67

  • Szerzsi
  • Szerzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: 0
Nagyon korán van,és én már ki is akadtam. Kimentem az előttünk lévő sétányra,és a kertkapuban kapásból beleléptem agy adag kutyaürülékbe! A kertkapuban,most arra nem képes a gazdájának nevezett véglény,hogyha már nem nyírja,nem gondozza az ott lévő füvet,csak kutyavécének használja, hogy legalább egy kertkapunál összeszedje? Ha látom,viszek ki nekik zacskót,nem szoktam népszerű lenni ezzel. Viszont nekünk meg egy kicsit kezd unalmas lenni,hogy fűnyírás előtt más kutyájának a piszkát kell takarítsuk. Elég a s sajátunkét,akit ha mellesleg elviszek sétálni zacskóval a zsebemben teszem.És pórázon,ez a másik,amitől ki szoktam akadni,idegen kutya őrjöng a kerítésem előtt,az enyém bent,gazdi mg valahol a sarkon túl van még.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.