Délegyháza

Önkormányzat

Bányászati tevékenység végzésével kapcsolatos általános tájékoztató a bejelentések megtételéhez

 

Bányászati tevékenység végzésével kapcsolatos általános tájékoztató a bejelentések megtételéhez

 

 

 

A bányászat, mint a környezetre jelentős hatást gyakorló tevékenység nem kezdhető meg környezetvédelmi engedélyezés nélkül, amely menetét a környezeti hatásvizsgálati és az egységes környezethasználati engedélyezési eljárásról szóló 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet határozza meg. A bányászati tevékenység környezetvédelmi engedélyeztetéséhez méretmegkötés nélkül legalább egy előzetes vizsgálati dokumentáció elkészítése szükséges. Meghatározott termelési kapacitás vagy területnagyság felett környezeti hatástanulmány és/vagy egységes környezethasználati engedélykérelmi dokumentáció elkészítése is szükségessé válhat. A dokumentációk tartalmi elemeit és az eljárások rendjét a már hivatkozott 314/2005. (XII.26.) Korm. rendelet határozza meg. Amennyiben környezeti hatástanulmány vagy egységes környezethasználati engedély kérelmi dokumentáció elkészítése is szükséges az előzetes vizsgálati eljárás elhagyható.

 

 

 

A környezetvédelmi hatóság által kiadott engedélyen túl szükséges a bányafelügyelet által kiadott bányászati engedély beszerzése is. Ásványi nyersanyag feltárását és kitermelését a bányafelügyelet a műszaki üzemi terv jóváhagyásával engedélyezi.

 

 

Jelen általános tájékoztatóban foglaltak szerint tehát két külön hatóság jár el a bányatevékenységek engedélyeztetése ügyében, a bejelentéseket – azok jellegétől függően – két külön hatóság részére lehet megküldeni az alábbiak szerint:

 

 

Pest Vármegyei Kormányhivatal

Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodás Főosztály

Vezető:

Dr. Cserkúti Szabolcs

Cím

1016 Budapest, Mészáros u. 58/B.

E-mail

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefon

06 (1) 478-4400

KRID száma:

201436115

Internetes elérhetőség:

www.kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/pest/megye/szervezet/kornyezetvedelmi-termeszetvedelmi-es-hulladekgazdalkodasi

 


 

Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága

Bányászati és Gázipari Főosztály

Vezető:

Dr. Nagy László (elnök)

Cím

1136 Budapest, Pannónia u. 40.

(levelezési cím: 1538 Budapest, Pf. 547.)

E-mail

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefon

06 (1) 550-2500

KRID száma:

469506375

Internetes elérhetőség:

www.sztfh.hu

 A minta letölthető ITT


SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.