BEFEJEZŐDÖTT AZ ÁRPÁD UTCA ÉS A RÁKÓCZI UTCA FELÚJÍTÁSA

A projekt alapvető célja az úthálózat fejlesztése, a közlekedés biztonságosabbá, a település élhetőbbé tétele. A projekt keretében az Árpád utca és a Rákóczi utca útfelújítása, az út tartozékainak korszerűsítése, a közterület rendezése történik meg.

A projekt a Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Programja 2014-2020 megvalósításához nyújtandó célzott pénzügyi támogatás keretében valósul meg, összesen 121,37 millió forint támogatás segítségével.

A projekt átfogó céljai:

·        Az Árpád utca és a Rákóczi utca felújítása;

·        A település közlekedésének gyorsabbá és biztonságosabbá tétele;

·        A vonzó és élhető településkép fenntartása és fejlesztése;

·        A közintézmények, a munkahelyek, a vasútállomás könnyebb megközelíthetősége;

·        A légszennyezés csökkentése.

A projekt során a pályázati felhívásnak megfelelően megvalósul a település népességmegtartó képességének javítása. A beavatkozás keretében javul a lakók életminősége, infrastruktúrához való hozzáférése, ezzel családjaik életkörülményei és a munkavállalás, munkába állás feltételei is jobbak lesznek, vagyis a fejlesztés közvetve a gazdaság erősödéséhez is hozzájárul. A tervezett beruházás hozzájárul a társadalmi innovációk gyors terjedéséhez, a munkahelyek gyorsabb megközelítéséhez, a komfortérzet növeléséhez, valamint csökkenthető a közúti közlekedés okozta környezetterhelés.

Projektazonosító: PM_ONKORMUT_2018/10

Támogató: Pénzügyminisztérium

Megvalósítás helye: 2337 Délegyháza, Árpád utca 6.

Projekt megvalósítás kezdő napja: 2018. év 11. hó 10. nap.

Projekt megvalósítás záró dátuma: 2019. év 12. hó 12. nap.

További információ kérhető: Csikós-Papp Mónika

Telefonszám: +36 20 471 30 30