Tájékoztatás

A koronavírus járványra tekintettel Délegyházán ad hoc bizottság alakult, melybe szaktanácsadónak felkértük Olajos Sándor ezredes urat, a Polgárőrség megválasztott vezetőjét. A bizottság folyamatosan értékeli a bejövő információkat, és ennek alapján meghozza a megfelelő döntéseket.

1.     1.  A Március 15-re tervezett zárt helyen tartandó megemlékezés elmarad, a kültéri ünnepség megtartásra kerül Március 15-én 10 órakor a Szabadság téren.

2.      2. A 2020. március 18. napjára meghirdetett közmeghallgatás elmarad. A közmeghallgatás új időpontjáról tájékoztatjuk a lakosságot.

3.      3. Kilenc darab automata kézfertőtlenítő készülék kerül kihelyezésre a jövő hét folyamán a közintézményekben.

4.      4. Az orvosi rendelőkben kötelezővé tettük a fertőtlenítő kézmosást.

5.     5.  Utasítottuk Községgondnokságunkat a MÁV állomás várótermének folyamatos fertőtlenítésére.

6.     6. Felvettük a kapcsolatot a külföldi munkavállalókat alkalmazó cégek vezetőivel, akik vállalták, hogy fokozottabban ügyelnek a higiéniára és fertőtlenítő takarítást fognak végezni.

7.     7.  A zárt térben tartandó programok/foglalkozások további tájékoztatásig elmaradnak.

8.      8. Egyéb szükséges intézkedéseket megtettük.

Délegyháza, 2020. március 11.

Délegyháza Község Önkormányzata

korona