Kedves Európa!

Mi, magyarok és a kisebbségben élő magyar közösségek, hozzád tartozunk. Kultúránkkal gazdagítunk, hagyományainkkal színesebbé teszünk téged. Most rajtad a sor:
Állj ki a kisebbségben élő magyar közösségekért!
Olyan Európát akarunk, ahol a nemzeti közösségek szabadon használhatják anyanyelvüket, szabadon rendelkezhetnek iskoláikról, és ahol nem hátráltatják a nemzeti régiók gazdasági megerősödését.

Egyenlő bánásmódot akarunk az őshonos nemzeti kisebbségeknek, mert ők is teljes jogú polgáraid!

Arra kérünk, hogy védd meg a nemzeti kisebbségek jogait, a jövőnk múlik rajta! A magyar nemzeti közösségek számítanak rád!

Tisztelt Lakosok!

Önkormányzatunk is szívén viseli a határon túl élő magyarok sorsát és támogatja a kezdeményezést!
Kérjük, amennyiben Ön is egyetért a felhívással fáradjon be Önkormányzatunkhoz, vagy valamely Délegyházán található élelmiszer üzletbe (Klári Bolt, CBA, Dél-Egy Ker Abc, Rényei üzlet, Rubin élelmiszer) aláírni az altírásgyűjtőívet.

Köszönettel:

Délegyháza Község Önkormányzata