Délegyháza

Önkormányzat

Tájékoztató az Iparűzési adóról

TÁJÉKOZTATÓ
a helyi iparűzési adóigazgatási hatáskörváltozással kapcsolatos önkormányzati adóhatósági feladatokról

IPARűZÉSI ADÓ - helyben marad a hatáskör

Nemzetgazdasági Minisztérium

Illetékek és önkormányzati adók főosztálya

Ikt. sz.:8630/2010.

 


TÁJÉKOZTATÓ
a helyi iparűzési adóigazgatási hatáskörváltozással kapcsolatos önkormányzati adóhatósági feladatokról


A helyi iparűzési adóval kapcsolatos egyes törvények módosításáról szóló T/284 számú törvényjavaslatot az Országgyűlés 2010. június 21-i ülésnapján elfogadta. Az elfogadott törvényjavaslat alapján a helyi iparűzési adóban az adóigazgatási hatáskör a törvény hatálybalépésének napjával, azaz 2010. június 29-ével az állami adóhatóságtól visszakerül az önkormányzati adóhatóságokhoz. Az anyagi jogi jogszabály (Htv.) előleg-fizetési időszakra vonatkozó szabályai (41. §) azonban nem változnak, az adóelőlege(ke)t a 2010. évtől kezdődő adóév(ek)re az adózónak kell megállapítania, bevallania és megfizetnie, e tárgyban fizetési meghagyás kiadásának tehát nincs helye. 

Az iparűzési adót működtető önkormányzat illetékességi területéhez kapcsolódó adókötelezettség keletkezése, illetve változása (pl. új telephely létesítése/székhelyváltozás esetén bejelentkezés, társaság/egyéb szervezet megszűnése, egyéni vállalkozási tevékenység megszüntetése/szüneteltetése esetén záró adóbevallás, ideiglenes jellegű iparűzési tevékenység gyakorlásával járó valamennyi adókötelezettség) adózó általi bejelentésének befogadása, feldolgozása 2010. június 29-től ismét az önkormányzati adóhatóság feladatkörébe tartozik.

Budapest, 2010. június 25.

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.