Üzemeltetés 2.5

2.5 Területbérleti ügyekkel kapcsolatos tájékoztatás

Délegyháza Község Önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok bérléséhez a Képviselő- testület döntése szükséges. A Képviselő- testület területbérlettel kapcsolatos munkáját a 23/2009. (I.19.) számú Képviselő-testületi határozatával elfogadott vagyonhasznosítási irányelvek segítik.

Az ügycsoport felelőse:

Tisza Gabriella településüzemeltetési előadó

Elérhetősége:

Polgármesteri Hivatal 3-as számú szoba

Tel: 06 (24) 542-155 / 3-as mellék

Fax: 06 (24) 542-156

Ügyfélfogadási rend:

Hétfő: 8.00-12.00

Szerda: 8.00-17.30

Péntek: 8.00-11.00

Ügyintézési határidő:

Kérelem beérkezését követő Képviselő- testületi ülés, legkésőbb 45 munkanap

Vagyonhasznosítási irányelvek és szabályzat

Délegyháza Község vagyonhasznosítási szabályzatának tartalmi tagozódása és felépítése:

1. Irányelvek
  2. Övezeti besorolás
  3. Jog és hatáskörök

1. Irányelvek

Délegyháza Község Önkormányzatának vagyona forgalomképes, korlátozottan forgalomképes és forgalomképtelen vagyonból áll. Az Önkormányzat vagyonáról szóló rendelkezési jog gyakorlásának szabályait Délegyháza Község Önkormányzatának 16/2004 (VIII. 23.) számú rendelete, és annak módosításai állapítják meg. Jelen irányelv célja a vagyonnal való gazdálkodás gazdálkodási szempontú szabályainak megállapítása.

A gazdálkodási szempontú vagyonhasznosítás alapelve, hogy vagyoni fedezetek fenntartásával és képzésével megteremtse az Önkormányzat gazdálkodásának biztonságát és fedezetet nyújtson az éves költségvetésnek felhalmozási célú bevételi és kiadási előirányzatához (tőke jellegű bevételek és tőke jellegű ráfordítások).

A vagyonhasznosítás alapelve, hogy standardokat állapítson meg az értékesítések és bérlemények övezeteinek kialakítására és forgalmi értékeinek képzésére.

A vagyonhasznosítás további alapelve, hogy a hasznosítás gazdálkodási hatásköreit és munkamegosztását is rögzítse.

2. Övezeti besorolás

A vagyonhasznosítás tekintetében az Önkormányzat ingatlan-vagyontárgyainak forgalmi érték szempontú övezeteinek kialakítása szükséges. Az övezetek kialakításának Délegyháza Község Önkormányzatának Településszerkezeti Tervtérképe, valamint a 16/2005. (IX. 03.) számú önkormányzati rendeletével jóváhagyott Helyi Építési Szabályzata, és a rendeletet módosító Szabályozási Tervek az irányadók.

A fent nevezett irányelvek alapján az övezetek értékesítési és bérleti díjait a jelen irányelv 1. számú melléklete tartalmazza, mely mellékletet Délegyháza Község Önkormányzatának Képviselő-testülete évente felülvizsgál.

3. Jog és hatáskörök

Az I. és II. pontban leírt irányelvek és övezeti besorolás tekintetében a vonatkozó feltételek érvényesítésében, valamint a vagyonnal való gazdálkodás tekintetében a hatáskörök és munkamegosztás a 2. számú mellékletben szereplő táblázat alapján történik.

Jóváhagyta Délegyháza Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a 23/2009. (I.19.) számú Képviselő-testületi határozatával.

A jegyző távollétében:

Dr. gr. Bethlen Istvánné

Dr. Kriston István

Polgármester

Aljegyző

Délegyháza, 2009. március 17.

1. számú melléklet

Gksz, Gip, Kb

0,5 -

20 - 50

* Lke: kertvárosias lakó, Lf: falusias lakó, Vt: településközpont vegyes, Üü: üdülőházas, Kst: különleges strand, Má: mezőgazdasági, Gksz: kereskedelmi, szolgáltató gazdasági, Gip: ipari gazdasági.

** Bérlemények esetén az értékesítési ár 10 éves (Gksz, Gip, Kb területek esetén 20 éves) hosszú távú bérleti idő alatt történő lelakását vesszük alapul.

2. számú melléklet

Sorszám