Építéshatósági ügyek 2.4

2, Épített környezet alakításával és védelmével kapcsolatos feladatok

2.4. Környezetvédelmi hatósági ügyekben szakhatósági állásfoglalások kialakítása, kapcsolattartás az eljáró hatósággal

Az ügycsoport felelőse:

Jakab István településfejlesztési előadó

Elérhetősége:

Polgármesteri Hivatal 3-as számú szoba

Tel: 06 (24) 542-155 / 3-as mellék

Fax: 06 (24) 542-156

Ügyfélfogadási rend:

Hétfő: 8.00-12.00

Szerda: 8.00-17.30

Péntek: 8.00-11.00

Ügyintézési határidő:

Beérkezést követő 10 munkanap

A környezetvédelmi, természetvédelmi, vízügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 347/2006. (XII.23.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) alapján Délegyháza Község közigazgatási területén környezetvédelmi hatósági ügyekben a Közép – Duna – Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség (1072 Budapest, Nagydiófa u. 11.) jogosult eljárni.

Elérhetőségük:

Postacím: 1447 Budapest, Pf.: 541.

Tel.: 06 (1) 478-4400

Fax.: 06 (1) 478-4520

Honlap: http://kdvktvf.zoldhatosag.hu/

A környezetvédelmi hatóság eljárása során a Kormány szakhatóságként a Rendelet 32/A § (1) bekezdése, valamint 4. számú melléklete alapján, a Rendeletben megjelölt feltételek esetén és szakkérdésben Délegyháza Község Önkormányzat Polgármesteri Hivatal Jegyzőjét jelöli ki.

A települési önkormányzat jegyzője mind az előzetes vizsgálati, mind a környezeti hatásvizsgálati, mind pedig az egységes környezethasználati engedélyezési eljárás során akkor vonható be az eljárásba, ha a tevékenység következtében az a környezeti elem vagy rendszer hatásviselő lehet, amelynek védelme hatáskörébe tartozik, azt érinti vagy olyan környezetveszélyeztetés fordulhat elő, amely elleni védelmet jogszabály a feladat- és hatáskörébe utalja.

A jegyző szakhatósági állásfoglalását a helyi környezet- és természetvédelemre kiterjedően alakíthatja ki.