Délegyháza

Önkormányzat

Délegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület

Délegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület közhasznú civil szervezet A falubeliekkel való beszélgetések közben terelődött a szó arra, hogy régebben volt a falunak eredményesen működő önkéntes tűzoltó csapata. Illetve arra is hogy meg kell alakulnia a községben egy olyan közfeladatokat ellátó önkéntes tűzoltó egyesületnek, amely fontosnak tartja az élet és értékvédelem minél magasabb szinten való érvényesülését, A gondolatot tett követte, és a toborzást követően 2008 decemberében megalakult a Délegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület 14 fővel. Az Önkormányzat javaslatára levélben fordultunk németországi FORSTERN nevű testvérvárosunkhoz, hogy amennyiben lehetőségük van rá, nyújtsanak segítséget a megalakulóban lévő önkéntes tűzoltóságunknak, különböző tűzoltó felszerelések átadásában. Kérésünkre a Fővárosi Diáktűzoltó Szövetség is segítségünkre sietett, és nagy mennyiségű tűzoltó felszereléssel támogatta munkánkat. Rövidesen megjött a válasz FORSTERN-ből, nagy örömünkre tájékoztattak, hogy szeretnének átadni számunkra egy tűzoltóautót és hozzá sok felszerelést. Azonnal szervezni kezdtük kis delegációnkat, akik majd átveszik az ajándékot. Az átadáskor delegációnk vezetője mindezeket megköszönte és kifejtette, hogy községünk az ajándékokat hatásosan szeretné felhasználni polgárai életének és vagyonának védelmére. A kiképzések most fognak elkezdődni. Kérjük községünk polgárait, hogy aki egyetért törekvésünkkel, fontosnak tartja az élet és értékvédelem minél magasabb szinten való érvényesülését, azok jelentkezzenek alapítótagságunk sorába, ahol elsajátíthatják a tűzoltás szabályait. Megbecsülést szerezhetnek önmaguk és családjuk számára e szép hivatás gyakorlása által. Nyújtsanak erkölcsi, esetenként anyagi támogatást a feladataink elvégzéséhez. Á bankszámla számunk, amelyre az 1%-ot utalni lehet: 10701056-22696007-51100005 A tisztelt szülőket is kérjük, hogy igyekezzenek meggyőzni gyermekeiket a tűz elleni védelem fontosságáról valamint e nemes hivatás szépségeiről annak érdekében, hogy minél nagyobb számban jelentkezzenek a diáktűzoltó szakkörbe. Végezetül álljon itt az első magyar önkéntes tűzoltó egyesület megalapítója, gróf Széchenyi Ödön jelmondata, „Legszentebb feladatunk a bajbajutott emberek mentése”

Segítséget kérni, és önkéntes tűzoltónak jelentkezni az egyesület elnökénél Lenhardt Károlynál a

06 20 3212255 telefonszámon lehet.

A Tűzoltóság hívószáma: 105.

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.