Egészségügyi szolgáltatás igénybevétele

Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság, annak a személynek állapítható meg:

• aki nem rendelkezik vagyonnal és
  • akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét nem haladja meg,
  • aki egyedül élő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át nem haladja meg.

A nyugdíjminimum összege 2010-ban: 28.500,- Ft.

A szociális rászorultság igazolásáról a Jegyző hatósági bizonyítványt állít ki, a bizonyítvány érvényességi ideje legfeljebb egy év.

A kérelemhez mellékelni kell:

• a jövedelemnyilatkozatot a kérelmező és családtagjai jövedelméről.

Hol és hogyan kell benyújtani a kérelmet?

A kérelmet Délegyháza Község Polgármesteri Hivatalának Hatósági Osztályához kell benyújtani. A kérelem benyújtható postai úton is.

A kérelem tartalma

A kérelmet a formanyomtatványnak megfelelően kell kitölteni.

A kérelemhez szükséges mellékletek

Az ügyintézéshez szükséges díjak, illetékek, azok befizetésének módja:

A kérelem benyújtása díj- és illetékmentes.

Az ügyintézés határidejéről:

Az ügyintézés határideje a kérelem benyújtásának határidejétől számított 22 munkanap.

A jogorvoslati lehetőségekről:

A határozattal szemben - az annak kézbesítésétől számított 10 munkanapon belül - fellebbezéssel lehet élni. A fellebbezést a sérelmezett határozatot hozó hatóságnál kell benyújtani, amelyet a képviselőtestület bírál el másodfokon.