Településfejlesztési ügyek

Szerda: 8.00-17.30

Péntek: 8.00-11.00

1. Építéshatósági ügyek:

1.1. Tájékoztatás Délegyháza Község közigazgatási területén lévő ingatlanok Délegyháza Község Önkormányzat Helyi Építési Szabályzata alapján történő beépítési lehetőségeiről.

1.2. Minden egyéb építéshatósági ügyben (építési, fennmaradási, használatbavételi, telekalakítási engedélyek stb.) Délegyháza Község közigazgatási területén az illetékes Ráckeve Város Jegyzője jár el (elérhetőség: 2300 Ráckeve, Szent István tér 4, Tel: 06-24/523-338, E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.).

2. Épített környezet alakításával és védelmével kapcsolatos feladatok:

2.1. Településszerkezeti Terv, Szabályozási Terv és a Helyi Építési Szabályzat módosításával kapcsolatos eljárás lefolytatása, kapcsolattartás a véleményező hatóságokkal és a tervezőkkel.

2.2. Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok értékesítésével kapcsolatos pályázatok kiírása, ingatlanközvetítéssel kapcsolatos ügyintézés.

2.3. Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok (beépítetlen területek, közutak, közterületek, sétányok) telekalakítási eljárásának lefolytatása, egyéb sajátos építésügyi jogintézmények alkalmazása (kisajátítás, útlejegyzés stb.).

2.4. Környezetvédelmi hatósági ügyekben szakhatósági állásfoglalások kialakítása, kapcsolattartás az eljáró hatósággal.

2.5. Közmű-csatlakozási ügyekben (víz, csatorna, villany, gáz) közterület-használati, közútkezelői és tulajdonosi állásfoglalás kialakítása.

2.6. Víziállások (stégek) engedélyezése, nyilvántartása, mederhasználati szerződések előkészítése.

2.7. Ivóvíz

2.7.1 Ivóvíz pályázattal kapcsolatos teljeskörű ügyintézés

2.7.2 Kútnyilvántartással kapcsolatos ügyintézés

3. Lakáscélú állami támogatások igénybevétele során a jelzálogjoggal terhelt ingatlanok tehermentesítése, visszafizetési kötelezettség felfüggesztése, átjegyzése.

4. A termőföld védelméről szóló jogszabályban foglalt elővásárlási jogok érvényesítése során szükséges vételi és bérleti ajánlatok kifüggesztési eljárásának lefolytatása.

5. Kereskedelmi ügyek

6. Egyéb településfejlesztést érintő ügyek:

6.1. A munkakörrel kapcsolatos Képviselő-testületi napirendi pontok előterjesztésének előkészítése, a munkakört érintő rendelet-tervezetek és módosítások előkészítése.

6.2. Egyéb feladatok ellátása munkáltatói (jegyzői) utasítás szerint.