Szűrő

ELEKTROMOS HULLADÉKGYŰJTÉS

Délegyháza Önkormányzata elhasznált vagy elavult elektromos és elektronikai berendezések gyűjtését szervezi, amely során INGYEN leadhatja összegyűlt e-hulladékát.

Az e-hulladékgyűjtés ideje:2024. szeptember 28. (szombat), 08:00-12:00-ig

Az e-hulladékgyűjtés gyűjtőhelye:Kossuth Lajos utca 2, Polgármesteri Hivatal udvara

Gyűjtés szervezői elkötelezett hívei a környezet védelmének, ezért szeretnék elérni, hogy szélesedjen az újrahasznosítható hulladékok begyűjtésének köre. Az elektronikai hulladékok a sok újrahasznosítható másodnyersanyag mellett számos mérgező anyagot – nehézfémet (ólom, kadmium, higany, króm) is tartalmazhat, amelyek a környezet számára nagy veszélyt jelenthetnek. Az e-hulladék másodnyersanyagokat is rejt, amelynek jelentős része újrahasznosítható. Ennek ellenére nagy részük ma mégis hulladéklerakókba, erdőszélekre, illegális lerakókba, vagy illetéktelen kezekbe kerül.

A célaz, hogy az e-hulladék minél nagyobb mértékben hasznosuljon, illetve a benne található környezetre, emberre veszélyt jelentő mérgező anyagok ellenőrzött körülmények között kerüljenek ki környezetünkből.

Védjük együtt környezetünket! Kérjük, vegyen részt felhívásunkban!

Gyűjtés során leadható elektronikai berendezések a teljesség igénye nélkül

„minden, ami valahaárammal, elemmel, akkumulátorral működött”

A ROLFIM Kft. továbbra is lehetőséget biztosít, hogyegész évben a 2310 Szigetszentmiklós-Gyártelep ÁTI-Sziget Ipari Park alatti telephelyén használt, illetve hulladékká vált elektromos és elektronikai berendezéseikettérítésmentesen leadhassák H-P-ig, 8-13 óra között.Elektronikai hulladékgyűjtéssel kapcsolatosan érdeklődni a 06-1/269-0234-es telefonszámon lehet!

Együttműködésüket előre is köszönjük.

Délegyháza Község Önkormányzata

TÁJÉKOZTATÓ FÖLDI SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL

Ezúton értesítjük a lakosságot, hogy településünk területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre.

A kezelés pontos időpontja: 2024. szeptember 5. napján, napnyugta utáni órákban. Pótnapok: 2024. szeptember 6-7. napjai, ugyanebben az időben.

TÁJÉKOZTATÓ FÖLDI SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL

A kezelés pontos időpontja: 2024. augusztus 13. napján, napnyugta utáni órákban. Pótnapok: 2024.augusztus 14-15. napjai, ugyanebben az időben.

Alkalmazott készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer, vagy Deltasect Plus 20 ULV szúnyogirtó koncentrátum.

A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben (0,6 liter/hektár) kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.

• Felhívás

Kisgyermekgondozókat keresünk a délegyházi Rózsaharmat Bölcsődébe.

Munkakezdés: 2024. szeptember 1.

Interjú időpontja: 2024. július 29.