Fogorvosi rendelés tájékoztatás
>>>>
Kedves Pácienseink!
Mint ahogy a médiából értesülhettek, fogászati kezelések tekintetében egyes korlátozások feloldásra kerültek. Bizonyos beavatkozások, a sürgősségieken kívül újra elvégezhetőek.
Fokozott óvintézkedések lépnek életbe, melyek betartása kötelező. Ezen óvintézkedések mindannyiunk egészségének védelmét szolgálják, ezért ezekben számítunk az Önök támogató együttműködésére.
· Kizárólag az alábbi telefonszámon 0624212753 történő előzetes egyeztetés után tudjuk fogadni pácienseinket.
· A megbeszélt időpontra kérjük pontosan érkezzenek, kísérő nélkül. Kivétel gyermek, gyámság alatt állók, valamint önmagát ellátni korlátozottan képes személyek.
· Maszk viselése kötelező!
· A váróban kihelyezett kézfertőtlenítő használata belépéskor kötelező!
· A fogászati ellátás feltétele az írásos COVID kérdőív kitöltése, valamint a testhőmérséklet ellenőrzése.
· Továbbá kérnénk TAJ és lakcímkártyájukat minden esetben magukkal hozni szíveskedjenek.
Köszönettel, dr. Kelemen Réka fogorvos
Tájékoztatás
A DTKH Nonprofit Kft. tájékoztatása alapján 2020. május 11-én elszállítják Községünkből a PET palackokat.
Székely Nemzeti Tanács európai uniós aláírásgyűjtő kezdeményezése
https://irdala.hu/
Tájékoztatás a kóborló ebek miatti ebtartói felelősségről
>>>>
Tájékoztatás a kóborló ebek miatti ebtartói felelősségről
A felügyelet nélkül közterületen tartózkodó kutyák a sportolókra (futókra), kerékpárosokra és a kisgyermekekre különösen veszélyesek, gazdájukat pedig szabálysértési, súlyos következmény esetén büntetőjogi felelősség terheli.
Települési körülmények között jellemzően úgy követi el az ebtulajdonos a szabálysértést, hogy a felügyelete alatt álló kutyát a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja, vagy játszótérre - segítő kutya kivételével - beengedi, illetve beviszi.
A szabálysértési tényállás megállapításakor nem felmentő körülmény, hogy a kutya eltépte a láncát, kiásta magát a kerítés alatt, vagy idegen kutyák tették ezt a mi kerítésünkkel párzási időszakban, ezért tudott megszökni a miénk; munkavégzés miatt naphosszat távol volt az ebtartó, petárdázás, dörgés miatt szökött meg a kutya, stb. Az állattartó ugyanis köteles felelősen ebet tartani, azaz bármilyen körülmények között biztosítania kell a felügyeletét. Ennek módját sem jogszabály, sem hatóság nem állapítja meg, teljes mértékben az állattartó sajátos körülményeire és anyagi lehetőségeire van bízva.
A felelős tartással össze nem egyeztethető gyakorlatot folytató ebtartó, veszélyeztetés kutyával szabálysértés miatt pénzbírsággal kényszeríthető a felelős magatartásra, melynek legalacsonyabb összege ötezer, legmagasabb összege százötvenezer forint, szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések esetén háromszázezer forint.
A lakosság jellemzően még mindig a jegyzőtől (teljes tájékozatlanság esetén az önkormányzattól, polgármestertől) várja a kutya ügyekben való ügyintézést, azonban 2012. április 15-től a jegyzőktől a Járási Hivatalokhoz tették át az általános szabálysértési hatáskört, 2020. március 1-től pedig már a Rendőrség általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerve jár el. (Pest Megyei Rendőr-Főkapitányság Szigetszentmiklós Rendőrkapitányság 2310 Szigetszentmiklós, Apor Vilmos utca 1.)
Az elektronikus ügyintézés lehetősége segít a feljelentés, továbbá a fotó vagy képfelvétel bizonyítékok gyors eljuttatásában, de természetesen tehetőség van a hagyományos papír alapú ügyintézésre is. A veszélyeztetés kutyával szabálysértés sértettjeinek célszerű megjelölni az időpontot és a tanúkat is, akik vallomásukban alá tudják támasztani a jogsértő cselekményeket, be tudják azonosítani a kutyát és tulajdonosát, hogy a rendőrhatóság a tényállást teljeskörűen és kétséget kizáró módon tisztázhassa. A közösségi média felületén való véleménynyilvánítás és a sérelmek megosztása önmagában csak kvázi cselekvés, megoldásra nem vezet, ennek útja kizárólag a szabálysértési eljárás kezdeményezése a tulajdonossal vagy ismeretlen személlyel szemben. A közösségi oldalak viszont arra kiválóan alkalmasak, hogy a tanúk körét bővíteni lehessen, és a további elkövetések feltárhatóak legyenek.
Polgármesteri Hivatal
Tájékoztatás idegenforgalmi adóval kapcsolatban
>>>>
TÁJÉKOZTATÓ
a Kormány 140/2020.(IV.21.) Kormányrendelet a Gazdaságvédelmi akcióterv keretében a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklése érdekében szükséges adóztatási könnyítésről szóló rendelkezései
az idegenforgalmi adóval kapcsolatban.
2020. április 26-tól 2020. december 31-ig terjedő időszakban eltöltött vendégéjszakák utáni idegenforgalmi adót
- az adó alanyának nem kell megfizetnie
- az adó beszedésére kötelezettnek nem kell beszednie, befizetnie
- a megállapított, de be nem szedett adót azonban be kell vallania az adóhatósághoz
( Nem kell a bevallást benyújtani azon hónapokban, amelyekben nem volt eltöltött vendégéjszaka.)
2020. április 26-ig eltöltött vendégéjszakák után az idegenforgalmi adót be kell szedni és az eddigi szokásos módon meg kell fizetni.
Az áprilisi vendégéjszakákról kettő bevallást kell benyújtani az alábbiak szerint:
( A bevallás benyújtási határideje: 2020. május 15.)
1. 2020. április 1. – 2020. április 26. időszakra
2. 2020. április 27. – 2020. április 30. időszakra
A 2. pontban leírt időszakra benyújtott bevallás „A” jelű betétlapját az alábbiak szerint kell kitölteni:
-számított idegenforgalmi adó összege sorába- be kell írni a számított adó összegét
- az Önkormányzati adóhatóságnak fizetendő adó összege sorába – „0”.-Ft-ot kell írni.
2020. május – 2020. december hónapokra csak egy bevallást kell benyújtani.
Délegyházi Polgármesteri Hivatal
Adóhatósága