Délegyháza

Önkormányzat

Szűrő
  • Az év első testületi ülése

    Délegyháza Község Önkormányzat   

    Polgármester

    2337 Délegyháza, Árpád u. 8.

    Telefon/fax: (24) 542-155, (24) 542-156, E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

    __________________________________________________________________________________________                                                                                                                      

    M E G H Í V Ó

    Délegyháza Község Önkormányzat Képviselő-testületének rendes ülését

    2012. január 17. (kedd) napján 16:00 órára összehívom.

    Képviselő-testület Szociális - Egészségügyi Bizottságának rendes ülését

    2012. január 16. (hétfő) 15:00 órára,

    Képviselő-testületOktatási – Kulturális - Sport Bizottságának rendes ülését 2012. január 16. (hétfő) 16:30 órára,

    Képviselő-testület Pénzügyi – Fejlesztési – Ügyrendi Bizottságának és Oktatási – Kulturális - Sport Bizottságának rendes összevont ülését 2012. január 16. (hétfő) 17:00 órára

    összehívjuk a testületi ülési és a bizottsági elnökök által meghatározott napirendekkel

     

    Figyelem!

    Meghívóban szereplő napirendi előterjesztések és dokumentumok kizárólag elektronikus levél (email) formájában kerülnek megküldésre. Képviselő-testület és bizottságainak ülésein a tanácsteremben elektronikus prezentáció (laptop, kivetítő) segíti a napirendek tárgyalását és a döntések (határozat, rendelet) meghozatalát.    

    Helye:

    Polgármesteri Hivatal (Tanácsterem)

     

  • BÚÉK DÉLEGYHÁZA!!!

     Kedves Délegyháziak, Kedves Barátaim!

    Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek. Valamennyi polgártársunknak köszönöm az elmúlt esztendőben végzett munkát, köszönöm a türelmet, köszönöm a megértést. Köszönöm a jószándékú kritikákat és köszönöm a segítő javaslatokat.

    Remélem, 2012-ben megvalósulhat három komoly tervünk, s így elkészül ivóvízünk arzénmentesítésével kapcsolatos negyedmilliárdot meghaladó beruházásunk, 150 millió forintos projekt keretében felújítjuk óvodánkat, illetve húszmillió forintért az iskola sportudvara is korszerű rekortán borítást kap.

    Nagy feladatok várnak hát ránk, melyeket csak együtt, jó szándékkal, kitartó hittel és összefogással tudunk megvalósítani. E nemes munkában számítok valamennyi délegyházi segítségére.

    A beruházások mellett nem szabad megfeledkeznünk az önhibájukon kívül anyagi nehézségekkel küzdő társainkra, e körben igyekeznünk kell tovább erősíteni a szociális hálót. Több pénzünk várhatóan nem lesz az anyagi gondokkal küzdők támogatására, ezért törekednünk kell arra, hogy a valóban rászorulók kapjanak érezhető segítséget közös pénzünkből.

    Határozott és takarékos gazdálkodást kell folytatnunk 2012-ben is. Egyetlen fillérünk sem kerülhet rossz helyre, egyetlen forintunk sem mehet kárba. Úgy a Polgármesteri Hivatalban mint minden egyes intézményünkben megköveteljük az emberközpontú hatékony és magas színvonalú munkát, a precizitást és a szakértelmet.

    Bízunk abban, hogy az új alapokra helyezett együttműködés polgárőrségünkkel javít közbiztonságunkon és csökkenni fog a bűnözés településünkön. 

    Az első néhány hónap tapasztalatai igazolják, hogy jó döntés volt az iskolabusz beállítása, s a megújult menetrenddel már nemcsak a tanyán élők, de a kertvárosiak is jól használhatják  a járatokat. 2012-ben is tovább működtetjük a buszt, reményeink szerint a szülők és a tanulók megelégedésére.

    Kedves Délegyháziak!

    Őszinte szívvel kívánok Önöknek, Nektek az új esztendőre erőt, egészséget, hitet, kitartást, szeretetet és jókedvet, továbbá minden elképzelhető egyéb jót!

    Kívánom, hogy a jószándékú tervek megvalósuljanak, kívánom, hogy a betegek felgyógyuljanak, kívánom, hogy a haragosak kibéküljenek, a barátságok erősödjenek, a szerelmek beteljesedjenek.

    Kívánom, hogy a természeti csapások elkerüljenek bennünket, s kívánom, hogy úgy Délegyháza, mint szeretett hazánk Magyarország békességben, boldogságban éljen!

    Őszinte tisztelettel és barátsággal:

     

    Dr. Riebl Antal polgármester

  • Áldott Karácsonyt kívánunk!

    Kosztolányi Dezső Karácsony című versével kívánunk minden látogatónknak áldott, békés karácsonyi ünnepeket

     

     

    Kik messze voltak, most mind összejönnek 
    a percet édes szóval ütni el, 
    amíg a tél a megfagyott mezőket 
    karcolja éles, kék jégkörmivel.

    Fenyőszagú a lég és a sarokba 
    ezüst tükörből bókol a rakott fa, 
    a jó barát boros korsóihoz von,

    És zsong az ének áhítatba zöngve… 
    Csak a havas pusztán a néma csöndbe 
    sír föl az égbe egy-egy kósza mozdony

Széchenyi Terv Plusz logó

VJP alap logo kek

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.