Lakossági tájékoztató

A lakosság ivóvízzel való ellátása a legfontosabb közszolgáltatások egyike, amely nélkülözhetetlen emberi szükségletet és társadalmi-közegészségügyi igényt elégít ki. A lakosság egészséges ivóvízzel való ellátása az önkormányzatok kötelező feladata. 2012. december 25-től Önkormányzatunk az ivóvíz ellátást továbbra is biztosítja a lakosság számára, a következők szerint. Községünkben a jelenleg is folyamatban lévő ivóvízminőség javító munkálatok során, a legfrissebb vízminta eredmény 7 mikrogramm/liter arzén tartalmat mutatott. Ennek az értéknek köszönhetően csatlakozhatunk a rendszerhez. Az új rendszerhez legközelebb eső közkútból vételezett víz megfelel, a víz minőségéről szóló irányelv határértékeinek. A csatlakoztatott első számú közkút a Kossuth L. utca – Némedi u. (sportpálya) kereszteződésében található. A vezetékes vízellátás természetesen az átmeneti időszakban is biztosított, amely mosásra és tisztálkodásra is egyaránt alkalmas.

Tisztelettel:

Délegyháza Község Önkormányzata: